Pol’and’Rock wyprowadza się z Kostrzyna na dłużej? Jerzy Owsiak o problemach wokół organizacji imprezy

Zaskakujące słowa organizatora festiwalu.


2021.07.07

opublikował:

Pol’and’Rock wyprowadza się z Kostrzyna na dłużej? Jerzy Owsiak o problemach wokół organizacji imprezy

fot. Stanisław Wadas / WOŚP

Po tym jak w 2020 z racji na pandemię Pol’and’Rock Festival zamienił się w realizowaną w studiu Najpiękniejszą Domówkę Świata, w tym roku impreza wraca do tradycyjnej – przynajmniej częściowo – formy. Po 15 latach spędzonych w lubuskim Kostrzynie nad Odrą WOŚP zdecydował się przenieść wydarzenie do zachodniopomorskich Płotów (Lotnisko Makowice-Płoty). I choć pierwotnie wydawało się, że to jednorazowa zmiana, okazuje się, że być może impreza na dłużej wyprowadzi się z Kostrzyna. Prezes WOŚP zapytany o to, czy kiedy impreza wróci na swoje stałe miejsce, odparł:

Może to zdarzyć się nieprędko, gdyż w tym roku odbywa się tam przebudowa mostu kolejowego, w przyszłym roku przebudowa obwodnicy, co bardzo utrudni komunikację festiwalową.

Okazuje się, że problemów przy organizacji Pol’and’Rock Festivalu było więcej.

Od kilku lat przy organizacji Festiwalu dużym kłopotem jest wykupiony kawałek ziemi, a bardziej placu, którego właściciel nie prowadzi tam żadnych inwestycji oprócz jednej – jak od nas, organizatorów Festiwalu wygarnąć kasę albo sparaliżować nam ruch na festiwalowym polu. I co roku, któryś naszych partnerów bierze na klatę ten problem, czyli za duże pieniądze wynajmuje ten teren. Obawiamy się, że takie kolejne kawałki ziemi mogą pojawić się w kolejnych latach.

Mówiąc krótko, może trzeba poczekać ładnych kilka lat, aby miasto i ludzie byli znowu gotowi na przyjęcie festiwalu – mówił Owsiak.

Tegoroczny Pol’and’Rock odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia. Z racji na konieczność zastosowania się do wymogów sanitarnych i związane z tym koszty organizatorzy zdecydowali się na wprowadzenie płatnych wejściówek. Na teren wydarzenia wejdzie 20 tysięcy uczestników, pozostałym zostają transmisje w sieci.

Polecane

Share This