Polish Hip-Hop Festival coraz bliżej

Płocka impreza rozpoczyna się 1 sierpnia.


2013.07.22

opublikował:

Polish Hip-Hop Festival coraz bliżej

Już 1 sierpnia na płocką plażę znaną z festiwali Audioriver i Reggaeland zjedzie się czołówka polskiej sceny hip-hopowej. Podczas pierwszej edycji trzydniowego Polish Hip-Hop Festival wystąpi ponad 20 składów, wśród nich Wzgórze Ya-Pa 3, Pezet oraz Sokół i Marysia Starosta. Wraz z debiutującym festiwalem do Płocka powróci legendarna Bitwa Freestylowa.

{reklama-hh}

Prawdziwą sensacją i niespodzianką, która nie może ominąć miłośników gatunku będzie pojawienie się na płockiej scenie kieleckiej ekipy Wzgórze Ya-Pa 3. Ojcowie polskiego rapu, których debiutancki krążek „Wzgórze Ya-Pa 3” ukazał się w 1995 roku zagrają dla publiczności Polish Hip-Hop Festival wyjątkowy koncert. Będzie to jedyny występ muzyków w 2013 roku, a zarazem drugi od momentu rozpadu grupy przed 11 laty.

Wielbicieli hip-hopu i fanów pamiętających dwie edycje Festiwalu Hip-Hop Desant, który w 2005 i 2006 roku gościł na nadwiślańskiej plaży ucieszy fakt, że do Płocka powraca również słynna Bitwa Freestylowa. W 2001 roku miała tu miejsce legendarna hip-hopowa konfrontacja pomiędzy Obrońcami Tytułu a GibGibon Składem. Przeszła ona do historii jako najważniejsze tego typu spotkanie w Polsce. 3 sierpnia będzie można znów usłyszeć freestyle na najwyższym poziomie.

Trzy dni festiwalu wypełnione będą występami najlepszych polskich muzyków hip-hopowych. Usłyszeć będzie można Sokoła i Marysię Starostę. Choć ich wspólny projekt balansuje na pograniczu wielu stylów, to nadal pozostaje hip-hopem. Na scenie wystąpi również donGURALesko, który w zeszłym roku wydał swoją szóstą płytę „Projekt: jeden z życia moment”. W Płocku pojawi się również Pezet,jeden z najbardziej cenionych raperów, współpracujący z czołówką rodzimych artystów,a także warszawska grupa Fenomen oraz jeden z najlepszych freestyle`owców w kraju Te-Tris. W sumie w Płocku zagra ponad 20 uznanych hip-hopowych składów, a festiwal poprowadzi popularny raper i prezenter telewizyjny Wujek Samo Zło.

Polish Hip-Hop Festival jest nowym punktem na festiwalowej mapie Polski. Zgodnie z założeniami twórców ma być największym i najważniejszym wydarzeniem skierowanym do miłośników gatunku, prezentującym szeroko pojętą kulturę hip-hopową.

 

Line-up oraz szczegółowe informacje dotyczące festiwalu znajdziecie tutaj .

Polecane

Share This