Polish Hip-Hop Festival odkrywa kolejne karty!


2018.06.15

opublikował:

Polish Hip-Hop Festival odkrywa kolejne karty!

fot. Sebastian Adamkiewicz

Polish Hip-Hop Festival ogłasza nazwiska kolejnych wykonawców, którzy wystąpią od 2 do 4 sierpnia na płockiej scenie. Do m.in. Tedego, Quebonafide, Palucha, Bedoesa i Białasa dołączyli JWP/BC, Te-Tris, VNM, Cywinsky, Sztoss, Frosti Rege, Penx, Adi Nowak i barvinsky.

Mało jest takich ekip, które przez dwie dekady są gwarantem najwyższej jakości hip-hopu. Doskonałe gościnne występy i promowanie całej kultury za każdym razem dostarczają muzykę najwyższej jakości. Jest to także unikalny zapis pasji, stylu i chemii, które jednoczą wszystkich reprezentantów barwnej ekipy JWP/BC. Bez oglądania się na chwilową modę i bez łapczywego podążania za czerstwymi trendami. Ekipa w Płocku zaprezentuje swój showcase! Możemy spodziewać się wielu rzeczy z solowego materiału Siwersa, a także z doskonale przyjętego projektu Kosiego i Łajzola – Jetlagz!

Jego styl to zazwyczaj świadomy i niepozbawiony dobrej formy rap. Dla wielu słuchaczy jego nielegal wydany w 2004 roku, „Naturalnie EP”, do dziś jest uważany za jedną z najlepszych płyt, które pojawiły się w polskim rapie. Te-Tris, bo o nim mowa, na początku 2017 roku zaskoczył fanów epką „Tristape”, którą wydał własnym sumptem. Po kilku miesiącach to samo zrobił z kolejną, „Specialite EP”, tym razem wyprodukowaną przez duet SoSpecial. Stały uczestnik Polish Hip-Hop Festival, który za każdym razem zadziwia płocką publiczność!

Jako pierwszy i jak na razie jedyny raper w historii naszego kraju, nie mając na koncie oficjalnie wydanej płyty, znalazł się na okładce hiphopowego pisma. Było to w „Magazynie Hip Hop #52” w grudniu 2007 roku. VNM, bo o nim mowa, na nowo zdefiniował znaczenie słów „punchline” i „metafora”, a od momentu założenia labelu De Nekst Best odkrył siebie na nowo, czego dowodem jest EP-ka z B.Melo „Trailblaizer”. Wraz z nim na scenie pojawi się Cywinsky, jeden z najlepszych polskich wokalistów, który zasłynął „CD Playerem” nagranym wraz z Dorianem. Jak na jednej scenie wypadną szef wytwórni ze swoim podopiecznym? Musicie to zobaczyć.

Sztoss to wokalista, autor tekstów i realizator. Rozgłos zdobył albumem „81“, wyprodukowanym w klimacie nawiązującym do wydawnictw OVO (Drake, Partynextdoor), adaptując klimat nowego R&B na polski grunt. Podczas słuchania albumu wędrujemy w podróż pełną rozterek uczuciowych po zadymionych klubach oraz mieście nocą, które to skłania do imprezowego życia. Czy w Płocku poczujemy taki klimat? Z całą pewnością!

Frosti Rege to warszawski raper reprezentujący ekipę Spółka ZOO i najmłodszy artysta, który zasilił szeregi Prosto Label. Jego znaki rozpoznawcze to bezkompromisowe teksty, często wkomponowane w melodyjne brzmienie. „Robię taki rap, na jakim się wychowałem, ale z nowym muzycznym sznytem” – mówi raper. Jego debiutancki legalny materiał – „Young Midas” – zyskał bardzo dobre opinie od środowiska, dlatego nie mogło go zabraknąć na płockiej scenie!

Raper, który kładzie nacisk na techniczne bragga, pomysłowe punche i ciekawe gry słowne oparte na nawiązaniach i dwuznacznościach. Penx! Pod koniec 2017 roku MC zasilił szeregi wytwórni StepRecords, po czym po kilku miesiącach wydał „Michał LP”. Czy poradzi sobie na płockiej scenie? Nie mamy wątpliwości.

Adi Nowak jest przedstawicielem młodej generacji raperów, którzy zrywają z utartymi konwencjami panującymi zarówno w polskim, jak i amerykańskim rapie. Jego styl wnosi duży powiew świeżości, a swój przekaz adresuje do słuchaczy, którzy lubią zatrzymać się, popatrzeć na wszystko z dystansem i podjąć w próbę refleksji nad tym, co dzieje się dookoła. Razem z barvinskym zaprezentują swój materiał z dobrze przyjętego „Ćvir”, a także nowości, które pozwolą zapoznać się z szalonym światem tych dwóch artystów!

Polecane

Share This