Polka w zestawieniach New Music Friday w 14 krajach

Świat dostrzegł epkę „Caught in the Night”.


2021.11.30

opublikował:

Polka w zestawieniach New Music Friday w 14 krajach

W piątek 26 listopada ukazała się anglojęzyczna epka Luny zatytułowana „Caught in the Night”. Wydawnictwo zadebiutowało w 14 zestawieniach New Music Friday w Spotify.

Luna pojawiła się na NMF w następujących krajach: Niemcy, Szwecja, Włochy, Norwegia, Dania, Finlandia, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Izrael, Węgry, Rumunia, Islandia i oczywiście Polska. „Caught in the Night” jest dostępne w wersji cyfrowej, a limitowane wydanie na CD będzie można zakupić na koncertach artystki oraz w księgarni Wrzenie Świata w Warszawie.

Dokładnie rok temu Luna pokazała nam siebie w piosence „Zgaś”. Mroczny, artystyczny klip i klimatyczne, syntetyczne brzmienie nakreśliło ją zdecydowanie jako artystkę sceny elektronicznej i alternatywnej. Zaistniała na tyle mocno, że zwróciła na siebie uwagę nie tylko rodzimej publiczności. To właśnie pod wpływem zapytań spoza Polski Luna zdecydowała się nagrać swój singiel w wersji po angielsku – tak powstało „Blind”. Dzięki temu utworowi, jak również kolejnym świetnym singlom, wkrótce trafiła na listę Spotify Equal jako jedna z najbardziej obiecujących artystek w Polsce. W kwietniu 2020 jako pierwsza Polka znalazła się na znanym już szeroko billboardzie na Times Square.

Nie planowałam, że będę śpiewać po angielsku – zwierza się artystka. – To się po prostu stało, ktoś mnie zauważył, a ja dałam się ponieść dobrej fali. Nagle poczułam, że mogę wszystko. Mini album jest krótkim podsumowaniem tego roku, który dla Luny okazał się wyjątkowo szczęśliwy, oraz po części zapowiedzią polskojęzycznego albumu, zapowiadanego na wiosnę 2022 roku.

Stworzyłam pięć historii inspirowanych bezsennymi nocami, cieniami w świetle księżyca i snami, które wyławiają nas z naszego świata bez naszej zgody – opowiada artystka. – Dwie z nich, „Blind” i „Virtual Rivers” są pomostem pomiędzy tym albumem, a polską płytą, nad którą cały czas pracuję.

Polecane

Share This