Polsatowski Kendrick Lamar pod ostrzałem. Blackface i n-word na pełnej

Stacji oberwało się od dużej amerykańskiej redakcji.


2023.09.12

opublikował:

Polsatowski Kendrick Lamar pod ostrzałem. Blackface i n-word na pełnej

fot. Polsat / mat. pras.

Wygląda na to, że Polsat od czasu do czasu lubi ściągnąć na siebie krytykę zagranicznych mediów, stosując w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo tzw. blackface. Mieliśmy już Ewelinę Lisowską zamienioną w Wiza Khalifę, Bogumiła Romanowskiego, który był Drake’em czy Maję Hyży udającą Billa Whithersa. Po każdym z tych występów amerykańskie redakcje – nie tylko muzyczne – grzmiały, że stosowanie blackface’u jest przejawem rasizmu, ale stacje ewidentnie niczego sobie z tego nie robi.

W ostatnim odcinku programu Polsatu widzowie mogli zobaczyć Kubę Szmajkowskiego, który wykonał „HUMBLE.” Kendricka Lamara. Producenci programu naturalnie nie mogli sobie darować przemalowania twarzy i dłoni wokalisty, uznali także, że nic nie ucieszy widzów tak bardzo jak n-word na antenie. Tym razem polską stację krytykuje HipHopDX, duży amerykański portal hiphopowy. Serwis określa występ mianem rasistowskiego, podkreślając, że brak cenzury n-wordu jest dużym błędem. Redakcja zwraca uwagę na to, że kontrowersyjne wykonanie przyniosło Szmajkowskiemu zwycięstwo i zaznacza, że wokalista przekazał wygraną z ostatniego odcinka na rzecz Fundacji Przystań Nadziei. HihHopDX przypomina również, że nie był to pierwszy tego typu wybryk stacji, wspominając choćby, że w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przedstawiano już Beyonce czy Kanyego Westa.

Stacji oberwało się nie tylko od HipHopDX. W mediach społecznościowych roi się od krytycznych komentarzy internautów z całego świata. Oczywiście nie brakuje też takich, którzy próbują drwić z oskarżeń o rasizm.

Polecane

Share This