Polska alternatywa: Andy – „Nic z tego nie będzie” [video]

Teledysk promujący debiutancki album grupy, "11 piosenek"


2009.11.20

opublikował:

Polska alternatywa: Andy – „Nic z tego nie będzie” [video]

Zespół Andy to pierwszy w Polsce zespół, w którym grają, komponują i śpiewają wyłącznie dziewczyny.

W jego skład wchodzą: Ania Dziewit (gitara i śpiew), Joanna Hedemann (bas), Kasia Krawczyk (perkusja) oraz Bożena Pająk (gitara).

Zespół Andy powstał z miłości do muzyki. Został wymyślony przez cztery dziewczyny, w czterech różnych pokojach, czterech różnych miast.

Na ogłoszenie zamieszczone przez Anię Dziewit na jednym z muzycznych portali odpowiadają Kasia Krawczyk (perkusistka) i Bożena Pająk (gitarzystka). Dziewczyny po paru miesiącach korespondencji spotykają się w Krakowie i od razu decydują, że chociaż nie mają większego pojęcia o robieniu muzyki – muszą razem założyć zespół. Nadają mu nazwę Andy, na cześć Andy`ego Bell`a- wokalisty brytyjskiego zespołu Ride, istniejącego na przełomie lat 80 i 90. Kilka tygodni później dołącza do nich grająca na basie Ania Gąsior, którą później zastępuje licealna przyjaciółka Kasi – Joasia Hedemann. Andy to muzyka i długoletnia przyjaźń.

13 listopada odbyła się premiera debiutanckiego albumu pt. „11 piosenek”. Dziewczyny są autorkami wszystkich kompozycji, które znalazły się na krążku. Teksty napisane zostały przez Anię Dziewit i Kasię Krawczyk.

Muzyka Andy inspirowana jest przede wszystkim gitarowym brzmieniem z Wysp Brytyjskich. Piosenki oparte są na zadziornym brzmieniu gitar i melodyjnych liniach wokalnych. To doskonała mieszanka pop-rocka, która z pewnością ucieszy wielu słuchaczy dobrych brzmień.

Andy zagrały wiele koncertów, towarzyszyły występom takich gwiazd jak Myslovitz, Komety czy T.Love. Swoje piosenki prezentowały także na licznych koncertach zagranicznych – m.in. podczas Modern Music Festival w Kantonie w Chinach, na Alter/Vision Festival w Tbilisi, Stuttgarcie, Budapeszcie czy Berlinie.

Od początku istnienia Andy zapraszane są również do udziału w przedsięwzięciach literackich i filmowych (m.in. projekt „Broniewski” warszawskiej galerii Raster czy film „The River” autorstwa Wilhelma Sasnala).

ANDY – 11 Piosenek

1. „Fajki i alkohol”

2. „Szczęśliwego Nowego Roku”

3. „Nic z tego nie będzie”

4. „Mocno trzymam cię za rękę”

5. „13 piętro”

6. „Złote rybki”

7. „Mnie już nigdy”

8. „Broniewski”

9. „Operacja miłość”

10. „Funeral Blues”

11. „737”

Polecane

Share This