Polska alternatywa: Happy Pills – „Beautiful Boys” [video]

13 kwietnia do sklepów trafił album grupy Happy Pills zatytułowany "Retrosexual".


2010.04.20

opublikował:

Polska alternatywa: Happy Pills – „Beautiful Boys” [video]

Retrosexual to pierwsza płyta legendarnego Happy Pills w nowym, sześcioosobowym składzie. Do muzyków grających wcześniej w HP dołączyli: nowa wokalistka Natalia Fiedorczuk (znana także z Orchid oraz solowego projektu Nathalie And The Loners) i gitarzysta Sławek Mizerkiewicz (wcześniej Pidżama Porno), który był producentem większości płyt Happy Pills.

Aktualny skład : Natalia Fiedorczuk – śpiew, Krzysztof Kochanowski – gitara, śpiew, Mariusz Szypura – gitara, Sławek Mizerkiewicz – gitara, Jacek Kąkolewski – bas, Piotr Kończal – perkusja

Na płycie znajduje się 15 nagrań – 10 piosenek oraz 5 utworów instrumentalnych. Muzyka jest dziełem zespołu, teksty napisała Natalia Fiedorczuk. Utwory instrumentalne zostały nagrane na żywo w lutym 2010. W piosence EAD pojawiają się dźwięki zagrane przez muzyków The Pixies – gitarzystę Joey Santiago i perkusistę Davida Loveringa.

Tytuł Retrosexual pochodzi od jednej z piosenek. Natalia Fiedorczuk: „Retrosexual to piosenka opowiadająca o filmowym romansie w starym stylu. Ostatni wers refrenu (Maybe not today maybe not tomorrow but soon, and for the rest of your life) to cytat z Casablanki, filmu który wprawdzie niezbyt lubię, ale oddaje temat celuloidowo- papierowych obietnic.”

Polecane

Share This