Polska artystka nominowana do prestiżowej nagrody. O wygraną powalczy z Duą Lipą i Eltonem Johnem

BMVA odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2022 roku


2022.05.07

opublikował:

Polska artystka nominowana do prestiżowej nagrody. O wygraną powalczy z Duą Lipą i Eltonem Johnem

Polska wokalistka, Katarzyna Jaźnicka, dołączyła do grona artystów nominowanych do prestiżowych nagród Berlin Music Video Awards 2022. Teledysk do jej singla „Out of Control” został wyróżniony nominacją w kategorii Best Animation 2022, obok wideoklipów takich artystów jak Dua Lipa, Elton John, czy Bastille.

Katarzyna Jaźnicka od ponad 10 lat funkcjonuje na polskiej scenie muzycznej. Jest wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką, scenarzystką, performerką i trenerką pracy z głosem, a także członkinią wielokrotnie nagradzanego w kraju i za granicą, teatru współczesnego Chór Kobiet – Marty Górnickiej.

Właśnie wydała singiel „Out of Control” będący zapowiedzią jej długogrającej, anglojęzycznej płyty pod tym samym tytułem.

– To utwór o potrzebie porzucenia kontroli, a raczej złudzenia, że taką kontrolę nad swoim życiem możemy mieć – mówi autorka. – Gdy pozwolimy sobie na odpuszczenie i na to, żeby w wielkim chaosie usłyszeć swój wewnętrzny głos, intuicję, świadomość, być może to okaże się naszą drogą do wolności.

Do utworu „Out of Control” powstał teledysk, którego reżyserem i twórcą koncepcji jest Hubert Dłużniewski na co dzień związany zawodowo ze studiem postprodukcyjnym TELEVISOR – prywatnie mąż artystki. Wideoklip został nominowany do tegorocznych nagród Berlin Video Music Awards
2022, obok teledysków takich artystów jak: Dua Lipa, Elton John, Bastille czy Salmo.

– Pracowaliśmy wspólnie z Hubertem przy każdym moim klipie. Jest on osobą o ogromnej wyobraźni i bardzo otwartej głowie. Dobrze się rozumiemy i łatwo nam się omawia różne pomysły. Mamy również podobną umiejętność zwracania uwagi na szczegóły, detale. Łatwo nam zobaczyć piękno – opowiada Jaźnicka. – To duży komfort, kiedy możesz pracować z kimś kogo dobrze znasz, a jednocześnie masz do niego artystyczne zaufanie i Wasze estetyczne ścieżki się stykają.

Piosenki na płytę Out of Control powstawały na przełomie pandemicznych lat 2020/2021 i są wynikiem współpracy z pianistą, kompozytorem i aranżerem Marcinem Kuczewskim. Kilka utworów z albumu znalazło się w oficjalnych selekcjach międzynarodowych konkursów songwriterskich. Za mastering piosenek odpowiada Brad Blackwood zdobywca nagród Grammy, współpracujący z takimi artystami jak Maroon 5, Back Eyed Peace czy Sara Bareilles.

Katarzyna Jaźnicka w trakcie swojej kariery muzycznej współtworzyła takie zespoły jak Laura Palmer Cover Story, Szur Łez. Wystąpiła również gościnnie w utworze „Zdjęcia Oczami” Nowaka vel Nowaczyńskiego & NOCNY, a także w utworze „Homeless” zespołu Adre’N’Alin. Jaźnicka współtworzy również kolektyw songwriterski Rebel Music Story, którego utwory znalazły się w półfinałach międzynarodowych konkursów songwriterskich – Unsigned Only USA 2021, UK Songwriting Contest 2021 oraz International Songwriting Contest 2021.

Artystka nagrała także kilka singli, w tym: brawurowy cover zespołu Maanam „Ta noc do innych jest niepodobna”, autorskie utwory „Daleko” i „Byłoby Lepiej” oraz wydany w marcu tego roku „Out of Control”. Teledysk do ostatniego znalazł się w elitarnym gronie artystów nominowanych do prestiżowych nagród Berlin Music Video Awards (BMVA).

BMVA to międzynarodowy festiwal, który stawia w centrum uwagi twórców filmowych i sztukę teledysku. Wspiera zarówno nieznanych, jak i sławnych artystów z całego świata. W gronie nominowanych polskich artystów oprócz Jaźnickiej znaleźli się twórcy teledysku do utworu „I Ciebie też bardzo” Męskiego Grania Orkiestry czy „Zabawa (Catz’n Dogz Remix)” Krzysztofa Zalewskiego. W ubiegłym roku jedną z laureatek była Brodka.

BMVA odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2022 roku.

Polecane

Share This