Polska debiutanta podbija zagraniczne playlisty

Spotify stawia na Anię Leon?


2022.05.31

opublikował:

Polska debiutanta podbija zagraniczne playlisty

Foto: P. Porebski

W zeszły czwartek ukazał się nowy singiel Ani Leon – młodej debiutantki, która w zeszłym roku zasiliła grono artystów Kayaxu. Utwór “Chemistry” spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród polskich fanów piosenkarki, ale został doceniony również poza granicami naszego kraju i zadebiutował na pięciu zagranicznych playlistach w serwisie Spotify.

Ania Leon przeciera darkpopowe szlaki w Polsce – jej mroczne, elektroniczne brzmienia i zagadkowe, pisane po polsku teksty zwróciły już uwagę wielu słuchaczy i dziennikarzy muzycznych.“Chemistry” to pierwszy anglojęzyczny utwór wokalistki i trzeci singiel (po “Łezkach” i “Tańcz”) zapowiadający debiutancki album wokalistki, którego premiera jest zaplanowana na czerwiec. Poza Polską singiel znalazł się na playlistach New Music Friday na Spotify w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Izrael, Grecja i Węgry.

Dodatkowo utwór “Chemistry” został dodany do międzynarodowej playlisty “neon”, która skupia najciekawszych twórców muzyki alternatywnej z Europy Środkowej i Wschodniej.

Singlowi “Chemistry” towarzyszy visual video, w którym wykorzystano nowoczesną technologię 3D.

– Chemistry to utwór, który opowiada o uczuciu i energii, która rodzi się w nas przy spotkaniu kogoś absolutnie nieznajomego, a chęć bliskości z tą osobą przewyższa wszystkie inne emocje. Stajemy się wtedy nieobliczalni, nie poznajemy samych siebie, gubimy swój rytm, a chęć poznania staje się priorytetem. Na pewno znacie taki moment – mówi Ania Leon.

Polecane

Share This