Polska wytwórnia otwiera swoją tłocznię płyt winylowych

Miejmy nadzieję, że to skróci kolejki dla artystów z rodzimego rynku.


2022.09.13

opublikował:

Polska wytwórnia otwiera swoją tłocznię płyt winylowych

fot. Eric Krull / Unsplash.com

Fani często narzekają, że winylowe wersje płyt nie ukazują się równocześnie z kompaktowymi. Choć ta zasada nie dotyczy 100% przypadków, na ogół problemem są kolejki w tłoczniach, które sprawiają, że na analogowe płyty trzeba czekać miesiącami. Teraz jest szansa, że to się zmieni.

4 prasy, 120 000 egz. mocy produkcyjnych miesięcznie

Od dziś, zespoły związane z Mystic Production (ale również zaprzyjaźnionych wytwórni) mają zapewnioną premierę LP bez wielomiesięcznych opóźnień. Mind Your Vinyl to nowa tłocznia płyt winylowych powstała jako spółka – córka Mystic Production. Prace nad jej uruchomieniem trwały od połowy 2021, pomysłodawca Michał Wardzała opowiada:

Renesans czarnego krążka z fascynacją obserwowaliśmy od wielu lat, jednocześnie doświadczając coraz większych trudności w utrzymaniu terminów premier naszych wydawnictw. Doczekaliśmy momentu, kiedy średni czas wykonania płyty LP w Europie to 8 miesięcy, a braki mocy produkcyjnych w 2021 sięgnęły ponad 25 mln niewytłoczonych płyt winylowych. Mając świetną współpracę i pomoc techniczną od naszych przyjaciół z Takt, postanowiliśmy otworzyć własną tłocznię płyt. Ta piękna historia właśnie się rozpoczyna.

Pierwszymi płytami wytłoczonymi w Mind Your Vinyl będą: Motörhead „Ace Of Spades” oraz WaluśKraksaKryzys „Atak”.

Polecane

Share This