Polski festiwal tylko dla zaszczepionych? Komunikat wywołał burzę

Organizatorzy wystosowali oświadczenie, w których wyjaśniają sytuację.


2021.06.04

opublikował:

Polski festiwal tylko dla zaszczepionych? Komunikat wywołał burzę

fot. Zuzanna Sosnowska

Z jednej strony walczymy o to, by móc wrócić na koncerty i festiwale, z drugiej nie chcemy się szczepić – takie wnioski można wysnuć, kiedy patrzy się na sytuację w Polsce. Rząd to widzi i zachęca Polaków do szczepień, dając im dodatkowe korzyści – np. nie licząc ich do limitu osób mogących brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Taki pomysł budzi oczywiście liczne kontrowersje, odzywają się nie tylko ci, którzy nie chcą się szczepić, ale także tacy, którzy chcieliby to zrobić, ale mają przeciwskazania.

W dniach 11-14 sierpnia w Parku Śląskim ma się odbyć FEST Festival. Po odwołaniu ubiegłorocznej edycji organizatorzy są zdeterminowani, by w tym roku impreza mogła dojść do skutku. Aby mogło się tak stać, trzeba przystać na warunki rządu, co oznacza, że na teren festiwalu wejdą osoby zaszczepione. Warto podkreślić, że rząd nie przewiduje udziału słuchaczy, którzy nie zostali zaszczepieni, ale przedstawią negatywny wynik testu przeciw Covid-19.

Organizująca FEST Festival agencja Follow The Step opublikowała oświadczenie, w którym deklaruje gotowość do przeprowadzenia imprezy i wyjaśnia, że z racji na obowiązujące przepisy odbędzie się ona dla osób mogących potwierdzić szczepienie.

Sprawdź także: OLiS: zaskakujący zwycięzca rapowego pojedynku na szczycie

Zadajecie nam dużo pytań na temat tego, czy FEST Festival 2021 się odbędzie. Na chwilę obecną działamy zgodnie z założonym planem, a wszyscy ogłoszeni przez nas artyści są potwierdzeni i pojawią się w Parku Śląskim w Chorzowie, w dniach 11-14 sierpnia 2021.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych.

Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu. Prowadzimy rozmowy z rządem, których celem jest rozszerzenie obecnych obostrzeń tak, aby każdy z Was, kto posiada ważny Europejski Certyfikat (dostępny za darmo dla ozdrowieńców, osób przetestowanych i zaczepionych pierwszą dawką), również mógł bawić się na FEST Festivalu 2021. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach naszych rozmów i decyzjach podjętych w tej sprawie.

Dla wszystkich osób, które zakupiły bilet, a z różnych powodów nie będą posiadały wymaganych certyfikatów, planujemy wprowadzić opcję zachowania biletu na kolejny rok lub zwrotu wartości niewykorzystanej wejściówki – o szczegółach poinformujemy Was bliżej daty festiwalu.

Zabierajcie swoich znajomych, pakujcie walizki i do zobaczenia już wkrótce! Nawet nie wiecie jak bardzo cieszymy się, że uda nam się w tym roku spotkać w Parku Śląskim w Chorzowie – komentują.

Jak nietrudno się domyślić, taki komunikat musiał wywołać w komentarzach burzę. Nie brak osób cieszących się tego, że impreza będzie bezpieczna i przede wszystkim z tego, że się odbędzie, nie brak też jednak takich, którzy piszą o „segregacji sanitarno-faszystowskiej”, zapowiadają, że będą się domagać zwrotu pieniędzy za bilety, bo nie zamierzają się szczepić, a nawet zapowiadają pozwy sądowe, powołując się na nielegalność rządowych obostrzeń. Pytanie tylko, czy pozywać chcą rządzących, czy organizatorów imprezy.

Line-up tegorocznego FEST Festivalu prezentuje się okazale. Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd znaleźli się m.in. Kygo, Alan Walker, Nothing But Thieves, Rag’n’Bone Man, slowthai, Ofenbach, Aurora, Tommy Ca$h, The Blase, Kiasmos, Princess Nokia, Pezet, Rasmentalism, Kwiat Jabłoni, sanah, Ralph Kaminski, Sokół, Sohn, Sobel i wielu innych.

Polecane

Share This