Polski zespół otworzy mecz NBA

Grupa wykona amerykański hymn oraz własny utwór.


2018.12.10

opublikował:

Polski zespół otworzy mecz NBA

fot. P. Tarasewicz

Grający obecnie w Los Angeles Clippers Marcin Gortat dba o promocję Polski w Stanach, organizując każdego roku tzw. Polish Heritage Night. Podczas Nocy Polskiego Dziedzictwa nigdy nie brkuje elementów związanych z naszym krajem, na widowni zasiadają zaproszeni przez Gortata goście.

Najbliższa Noc Polskiego Dziedzictwa odbędzie się w Los Angeles 6 stycznia. Przed meczem Clippers z Orlando Magic wystąpi folkowa grupa Tulia, wykonując własną wersję amerykańskiego hymnu. W przerwie wokalistki zaprezentują swój najnowszy autorski utwór „Pali się”. Tulia będzie pierwszym polskim zespołem w historii, który wystąpi podczas meczu największej ligi koszykarskiej świata.

Warto podkreślić, że wśród zaproszonych gości, którzy potwierdzili swoją obecność znajdą się światowej sławy goście: sportowcy, aktorzy, producenci muzyczni i filmowi. Samy występ będzie dla zespołu niezwykłą okazją do promocji swojej twórczość, oraz polskiej kultury, która obecnie m.in. dzięki filmowi „Zimna wojna” staję się niezwykle popularna w Hollywood i na całym świecie.

Polecane

Share This