Polskie trio na Open`erze

Trwa tydzień polskich ogłoszeń.


2015.03.25

opublikował:

Polskie trio na Open`erze

W poniedziałek Lao Che, za to we wtorek aż trójka nowych wykonawców. Open`erowy tydzień polskich ogłoszeń trwa w najlepsze, do line-upu imprezy dołączyli właśnie Agyness B. Marry (na zdjęciu), Milky Wishlake oraz grupa Rysy. Wszyscy wystąpią na Alter Stage.

Milky Wishlake to młody producent, wokalista, kompozytor i pianista. Zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP–ką pt. „Five Contemporary Songs”, która pozwoliła mu podpisać kontrakt z wytwórnią Nextpop, odpowiedzialną za sukcesy Bokki, Fismolla i Kari. Sam artysta wśród inspiracji wymienia przede wszystkim Queen, Jamiroquai, Talk Talk i Bjork, z kolei dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well.

Agyness B. Marry mieszka i tworzy Warszawie; śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Już drugi koncert zagrała na ważnym showcase`ie. Jej debiutancki, imienny album to 12 brudnych, rockowych utworów, nagranych bez żadnych ulepszeń. Realizatorem nagrań był Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Agyness B. Marry stworzyła album, na którym delikatność miesza się ze skrajnością garażowego grania.

Rysy łączą hipnotyczne rytmy z elementami inteligentnej muzyki tanecznej, przełamują brzmieniowy eksperyment chwytliwą melodią. To projekt „narracyjny i konceptualny”, do którego można tańczyć. Tworzą go Wojtek Urbański i Łukasz Stachurko (Sonar Soul), a gościnnie śpiewa w nim inna artystka Open’era – Justyna Święs (The Dumplings).

Open`er Festival odbędzie się w dniach 1-4 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo.

Polecane

Share This