Pomagamy zrozumieć hip-hop – rapowy boom upadł, jednak zabawa trwa

Czarny gościem podcastu „Od Kimona do Maty”


2022.12.03

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – rapowy boom upadł, jednak zabawa trwa

Kluczowy dla polskiego rapu okres, w którym gatunek rozwija skrzydła, upada i powstaje z popiołów. Płyty do dyskutowane do dziś rozebrane na czynniki pierwsze i ich wpływ na następne pokolenia. Goście rzucający nowe światło na fonograficzne klasyki i prowadzący dostarczający kontekstów pozwalających poczuć i zrozumieć najbardziej nieprzewidywalne, a przy tym dynamiczne zjawisko w naszej kulturze. Drugi sezon produkowanego przez CGM podcastu „Od Kimona do Maty – historia polskiego rapu” koncentruje się na latach 2002-2011. Marcin Flint i Kajetan Szewczyk biorą pod lupę ponadczasowe krążki m.in. Sokoła, Pezeta, donGURALesko i O.S.T.R.-a. Z wizytą wpadają chociażby reprezentanci Molesty, Hemp Gru i Kasta Składu. Tego nie można przegapić.

Co znajdziecie w nowym odcinku?

Rapowy boom upadł, jednak zabawa trwa. Jak się bawi Warszawa? Ostro i z dala od klasycznych produkcji, o czym informuje „Muzyka rozrywkowa” Pezeta i „Teraz pieniądz w cenie” TPWC. Białstoczanin PIH na „Kwiatach zła” jest jeszcze ostrzejszy, jak z horroru, a o dawnym etosie, ambicjach, soulu i funku przypomina za sprawą „Co nie ma sobie równych” łodzianin Zeus. Gościem jest Czarny z HIFI Bandy, współautor nagłośniejszego mixtape’u tamtych lat.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na tej stronie. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

W trakcie trwania drugiego sezonu odcinki z pierwszej serii będą się regularnie pojawiały na Spotify – znajdziecie je klikając w grafikę poniżej.

Polecane

Share This