Ponad 100 artystów na Sopot TOPtrendy Festiwal 2014

Impreza startuje już 30 maja.


2014.05.07

opublikował:

Ponad 100 artystów na Sopot TOPtrendy Festiwal 2014

Ponad 100 artystów na scenie, tysiące ludzi na widowni Opery Leśnej w Sopocie i miliony widzów przed telewizorami. Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 rusza już w ostatni weekend maja. Piątkowy wieczór, 30 maja, to przede wszystkim artyści, którzy sprzedali największą ilość płyt – zobaczymy ich w koncercie TOP. Doceniając rosnącą rolę sprzedaży muzyki w formie cyfrowej, podczas pierwszego festiwalowego wieczoru nagrodzeni zostaną również artyści, których przeboje sprzedały się w sieci w milionach plików. Pierwszy dzień festiwalu to również dwa wyjątkowe koncerty dwóch całkowicie różnych muzycznych osobowości. Na scenie świętować z nami będą: piękna 30-letnia niezapomniana Urszula, oraz piękna 20-letnia, niepokorna Agnieszka Chylińska. Drugiego dnia, podobnie jak przed rokiem, w Operze Leśnej zabrzmią największe przeboje roku, a po nich sceną zawładną młodzi, ciekawi artyści, którzy zmierzą się w konkursie „trendy 2014”. Niedziela tradycyjnie należeć będzie do kabaretów. Artyści XI Sopockiej Nocy Kabaretowej pożartują sobie tym razem z facebookowej mody Polaków na „Lubię to!”.

{Diil}

Koncert TOP to 10 artystów, którzy w ostatnim roku, zgodnie z regulaminem, sprzedali najwięcej płyt. W tym elitarnym gronie znaleźli się tym razem (kolejność alfabetyczna): Dawid Podsiadło, Edyta Bartosiewicz, Enej, KULT, LemON, O.S.T.R. & Hades, Paluch, Sylwia Grzeszczak, T.Love i Zakopower. Piosenki, które legalnie pobrano z Internetu najwięcej razy to: „W stronę słońca” Eweliny Lisowskiej”, „Thank You Very Much” Margaret i „Tak blisko” Rafała Brzozowskiego. Artyści także wystąpią w koncercie TOP prowadzonym przez Krzysztofa Ibisza, Paulinę Sykut – Jeżynę i Macieja Dowbora.

Drugiego dnia festiwalu, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się najbardziej przebojowy koncert tego lata. Uwielbienie fanów, miliony odtworzeń w serwisie YouTube i topowe miejsca na listach przebojów dały najpopularniejszym wykonawcom przepustkę, aby mogli pojawić się w koncercie „Największe przeboje roku”. Na jednej scenie wystąpią artyści, których hity od czerwca 2013 do dziś, szturmem zdobyły szczyty list przebojów i długo utrzymywały się wśród najchętniej odtwarzanych piosenek na radiowych playlistach. W tym roku wśród nich znaleźli się m. in.: Piersi z „Bałkanicą”, Donatan i Cleo z hitem „My Słowianie”, Red Lips z piosenką „To co nam było”, Patrycja Markowska – „Dzień za dniem”, LemON z piosenką tytułową do filmu „Wkręceni”, Bracia z utworem „Wierzę”, Rafał Brzozowski „Nie mam nic”, Poparzeni Kawą 3 z przebojowym „Byłaś dla mnie wszystkim”, Marta Podulka – „Nieodkryty ląd”, czy Margaret z energetycznym „Wasted”. Wykonawcy, których piosenki usłyszymy w koncercie staną do konkursu na „Największy przebój roku”, który wybiorą widzowie w głosowaniu SMS-owym. Koncert „Największe przeboje roku” poprowadzą Paulina Sykut – Jeżyna i Maciek Rock.

{sklep-cgm}

Drugi dzień festiwalowych emocji zakończy konkurs „trendy”, w którym wystąpią młodzi, najciekawsi polscy wykonawcy. Koncert „trendy” jest od samego początku istnienia festiwalu jego bardzo istotną częścią. Od 11 lat zmaganiom rokujących artystów w konkursie uważnie przygląda się prasa oraz najważniejsi dziennikarze radiowi i promotorzy w Polsce. Laureatami konkursu „trendy” są m.in.: Andrzej Smolik, Sistars, Zakopower, Bracia, Volver czy Jula.

W tym roku do konkursu napłynęło 414 zgłoszeń. Spośród nich przedstawiciele największych i kluczowych rozgłośni radiowych w Polsce oraz organizator – Telewizja Polsat, wybiorą finalistów konkursu. Młodych wykonawców zobaczymy na scenie 31 maja i przekonamy się, który z nich zgarnie nagrodę artysty „trendy”. Gościem specjalnym koncertu będą ubiegłoroczni laureaci Sebastian Riedel i zespół Cree. W tym roku konkurs „trendy 2014” poprowadzą Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz i Michał Tercz, czyli Kabaret Skeczów Męczących wspólnie z Agnieszką Popielewicz.

Polecane

Share This