Popek nagrał pop-rockową płytę z gitarzystą legendarnego zespołu

"Trochę gitarowego wpierd**u, trochę akustycznych balladek, a nawet klimaty Modern Talking"


2019.04.05

opublikował:

Popek nagrał pop-rockową płytę z gitarzystą legendarnego zespołu

„Czarna Wołga”, to debiutancki album duetu Popek & MaroMaro (pod tym pseudonimem ukrywa gitarzysta legendarnego zespołu Czerwone Gitary). To także pierwszy album Popka w stylistyce pop-rockowej. Geneza tytułu sięga czasów PRL-u i słynnej miejskiej legendy o samochodzie, którego złowieszczy kierowca porywał małe dzieci. Artyści, tak jak tytułowa Wołga, planują porwać słuchaczy w burzliwą i wyboistą muzyczną przejażdżkę. Wszystko zawarte jest w 18 gitarowych utworach o życiu, miłości, smutkach i radościach, okraszonych zachrypniętym wokalem Popka.

A tak o pracy z Popkiem i samej płyciie napisal na swoim Facebooku MaroMaro:

Siema!

Dawno nic nie pisałem, ale w końcu mogę się z wami podzielić czymś nad czym pracowałem/pracowaliśmy z Popek Monster przez ostatni rok. Jest to nasza wspólna, długogrająca płyta! Jestem z niej niesamowicie zadowolony i uważam, że jest to moje, jak i Popka 120% możliwości. Praca nad tą płytą była bardzo wyboista i wymagała od nas wielu poświęceń. Razem nauczyliśmy się wielu nowych sposobów pisania muzyki, tym samym podszkoliliśmy nasze techniczne zdolności (brzmi to może absurdalnie patrząc na Popka, ale jak to powiedział mój przyjaciel – nie słyszałbym innego wokalu na tych kompozycjach). Praktycznie z każdym utworem wiąże się jakaś przedziwna historia, dodatkowo niektóre z nich powstawały godzinę, inne były dopracowywane tygodniami jak nie miesiącami, ale z każdego z nich jestem tak samo dumny. Dostaniecie tutaj dawkę konkretnego gitarowego wpierdolu, trochę akustycznych balladek, a nawet klimaty Modern Talking… Ogólnie rzecz biorąc nie obijaliśmy się w ciągu ostatniego roku, musiałem godzić wiele spraw by cokolwiek powstało (koncerty, remonty, nagrania sesyjne), ale w końcu ta płyta ujrzy światło dzienne.

Jeśli spodziewacie się powrotu Gangu Albanii, pakistańskiego disco, drugich wodospadów czy kontynuacji moich instrumentalnych gitarowych opowieści… niestety nie znajdziecie tego tutaj. Za to, mogę was zapewnić, że to co usłyszycie na tej płycie zaskoczy was bardzo pozytywnie i ujrzycie samozwańczego Króla Albanii w stylistyce, która od zawsze była mu najserdeczniejsza – muzyce instrumentalnej”.

Pozdrawiam!

 

Preorder albumu dostępny jest TUTAJ.

Tracklista:

01. Wyłączony Mózg
02. Prorok
03. Człowiek w Masce
04. Pierwszy Raz
05. Bolek i Lucyna
06. Lekarz
07. Ostra Jak Brzytwa
08. Gwiazdy
09. Szczwany Lis
10. Mietek Materialista
11. Brudna Wojna
12. Sadźmy Towar
13. Czarna Wołga
14. Jak Ptak
15. Szukam Bratniej Duszy
16. Prawie 4-dychy
17. Muzy
18. Karma
19. Winnych Brak (bonus)
20. Sołtys (bonus)

Polecane

Share This