Popkillery z nagrodą specjalna na cześć Chady

Nagroda będzie przyznawana corocznie


2023.03.19

opublikował:

Popkillery z nagrodą specjalna na cześć Chady

foto: mat. pras.

Pięć lat temu, 18.03.2018 opuścił nas Tomasz Chada, legenda ulicznej sceny i raper, który bezkompromisowo ukazywał słuchaczowi świat, do którego na co dzień nie ma się wstępu.

Z tej okazji organizatorzy gali Popkillery ze wsparciem Step Records oraz rodziny Tomka postanowili wprowadzić pierwszą imienną nagrodę w swojej historii, ogłaszając ją właśnie dzisiaj, w 5 rocznicę śmierci warszawskiego rapera.

Kategoria, która w trakcie głosowań była przedstawiona jako „Uliczny Raper/Grupa Roku” będzie nosiła nazwę „Głos Ulicy – nagroda imienia Tomasza Chady” i ma na celu zarówno docenić ważny na scenie nurt, jak utrzymać pamięć o jego ikonie. Nagroda ta będzie przyznawana corocznie, a o tym kto znalazł się w Top 5 nominacji dowiecie się już niebawem.

V gala nagród branży hip-hopowej Popkillery 2023 odbędzie się już 12 kwietnia. W tym roku Popkillery przeszły wiele zmian, zgodnych z hasłem V edycji gali – AllSchool Awards. Pojawiły się nowe podkategorie, doceniające poszczególne nurty i szkoły rapu – oprócz nagrody „Głos Ulicy” są to: Liryczny Raper Roku i Trendsetter Roku, a także Klasyczny/Trueschoolowy Album Roku, Alternatywny Album Roku i Newschoolowy Album Roku. A wszystko po to, by szerzej i pełniej docenić zróżnicowanie obecnej sceny. Oprócz tego przyznane zostaną dwie jubileuszowe statuetki – Śląski Raper 30-lecia oraz Poznański Raper 30-lecia.

Polecane

Share This