Poruszające „Spotkanie z Warszawą” Brodki

Nowy singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo artystki.


2024.07.01

opublikował:

Poruszające „Spotkanie z Warszawą” Brodki

fot. Alicja Lesiak

W tym roku, z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy wyjątkową postać polskiej sceny muzycznej – Brodkę. Wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę, reżyserkę, laureatkę Fryderyków. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej.

“WAWA” zawiera 10 utworów – nowych, oryginalnych kompozycji oraz coverów, czyli interpretacji utworów, które w niepowtarzalny dla Brodki sposób opowiadają o Warszawie. Drugą zapowiedzią, po “Mojej drodze” z udziałem Hadesa i producenta 2K88, jest “Spotkanie z Warszawą” – utwór Ireny Santor z 1964 roku.

SPRAWDŹ TAKŻE: Justin Timberlake „toczy bekę” z tego, że zatrzymano go za jazdę pod wpływem

„Spotkanie z Warszawą” Ireny Santor to utwór, otwierający album „WAWA”. Jest elementem nadziei, promieni słońca, które pojawiają się nad miastem – rozświetlając go, tym samym wzbudzając zachwyt osób, które żyją w Warszawie – opowiada Brodka.

Premierę singla “Spotkanie z Warszawą” dopełnia przejmujący, czarno-biały klip w reżyserii Brodki. Artystka wciela się w nim w rolę warszawskiej syrenki, opowiadając o trudnych losach miasta. W tle m.in. panorama stolicy nocą czy archiwalne ujęcia z Powstania Warszawskiego.

Polecane

Share This