Postrockowa jesień


2009.11.05

opublikował:

Postrockowa jesień

Będziemy mieli okazje zobaczyć kilka ciekawych zespołów, które w przeważającej mierze po raz pierwszy odwiedzą nasz kraj.

Zwraca uwagę wspólna trasa dwóch zespołów z Wysp Brytyjskich – Maybeshewill oraz wschodząca gwiazdę And so I watch you from afar, która zbiera wiele przychylnych recenzji w opiniotwórczych magazynach muzycznych. A ich koncertowa siła warta jest zobaczenia na żywo.

 

I tak oto:

 

pg.lost

 

10.11 Poznań, Pod Minogą, w/ Ioseb (swe), Manescape (pol)

11.11 Wrocław, Bezsenność w/ Manescape (pol)

12.11 Warszawa, Jadłodajnia Filozoficzna TIDES FROM NEBULA

 

MAYBESHEWILL AND SO I WATCH YOU FROM AFAR

 

18.11 Poznań, Pod Minogą

19.11 Warszawa, Jadłodajnia Filozoficzna

20.11 Kraków, Łódź Kaliska

 

Pg.Lost

„It’s not me, it’s you!” to debiutancki album Pg.Lost, szwedzkiego zespołu grającego instrumentalną krzyżówkę postrocka i shoegaze’u. Pg.Lost zwrócili na siebie uwagę już, pięcioutworową EP-ką. „Yes I am” zostało uznane „najbardziej interesującą płytą roku” i znalazło się w pierwszej dziesiątce corocznych podsumowań w magazynach muzycznych na całym świecie. I o ile „Yes I am” nagrywali w sali prób, o tyle z płytą poszli już do prawdziwego studia – do Overlook w Gavle – by osiągnąć bogatsze, bardziej dynamiczne, potężne, epickie brzmienie. Orkiestra serc – utwory Pg.Lost pulsują melancholią skontrastowaną z niekończącym się instrumentalnym eksperymentem. Ostatnio medialnej popularności przydał im brzydki incydent – pewien Amerykanin, starając się o kontrakt płytowy, użył muzyki zespołu jako własnej. Po prawdzie – ciężko się dziwić. Muzyka Pg.Lost jest głęboko emocjonalna, brzmi jak nierozwiązane problemy, część z nas gubi się więc i traktuje ją jako coś bardzo prywatnego.

myspace.com/pglost

Maybeshewill

Maybeshewill to post-rockowy zespół z Leicester w Wielkiej Brytanii. Muzykę tworzoną przez Maybeshewill charakteryzuje połączenie gitarowego post-rocka z elementami elektroniki oraz wykorzystywanie sampli z filmów.

Zespół założony został w 2005r. przez gitarzystów Robina Southby’a i Johna Helpsa. Po kilku miesiącach wspólnego grania wraz z basistą Tanya Brynem oraz perkusistą Lawrie Malenem wydali swoją debiutancką EPkę „Japanese Spy Transcript”.

Krążkiem dość szybko zaczęły interesować się brytyjskie wytwórnie jak Nottingham’s Field Records, które umieściły jeden z utworów Maybeshewill – „The Paris Hilton Sex Tape” – na 7″ splicie z Ann Arbor.

W sierpniu 2006 roku ukazała się zremasterowana wersja „Japanese Spy Transcript” nakładem japońskiej wytwórni XTAL (m.in. Yndi Halda).

12. maja 2008r. ukazał się album „Not for Want of Trying”, cieszący się sporym zainteresowaniem również poza granicami Wielkiej Brytanii i zbiera wiele korzystnych recenzji.

Jako support wystąpi odkrycie ostatnich miesięcy na Wyspach – AND SO I WATCH YOU FROM AFAR !!!

 

myspace.com/maybeshewont

myspace.com/andsoiwatchyoufromafar

Polecane

Share This