Powrót deathmetalowej legendy!

Reedycja przełomowego w dziejach szwedzkiej grupy metalowej Opeth albumu "Blackwater Park" ukaże się 29 marca 2010 roku.


2010.03.17

opublikował:

Powrót deathmetalowej legendy!

„Blackwater Park” to piąty studyjny album grupy , który ukazał się w 2001 roku a został wyprodukowany przez Opeth oraz oraz Stevena Wilsona – gitarzystę i wokalistę zespołu Porcupine Tree .

Album „Blackwater Park” to doskonałe połączenie deathmetalowego, ciężkiego brzmienia z melodyjnymi progrockowymi elementami. W kilku utworach został wykorzystany efekt wokalu telefonicznego, charakterystyczny dla muzyki Stevena Wilsona, który był współproducentem płyty . Wokal Stevena słychać w tle utworów „Bleak” oraz „The Drapery Falls”.

Pierwsze wydanie „Blackwater Park” osiągnęło wielki sukces komercyjny.

Mikael Åkerfeldt lider, gitarzysta i wokalista zespołu Opeth opowiada o reedycji albumu:

„Wahałem się nad ponownym wydaniem tego materiału , szukałem powodu, ale pomyślałem ,że właśnie ten album zasługuje na to.. Ciężko pracowaliśmy nad stworzeniem czegoś bardzo specjalnego. Reedycja albumu zawierać będzie wiele ekstra dodatków takich jak dwuczęściowy film dokumentalny „Harvest” oraz „Windowane” nagrany przez mojego przyjaciela z dzieciństwa Fredrika Odefjarda. Ten dokument zrobiliśmy dawno temu, ale nigdy go nie wydaliśmy. Jens Bogren , przyjaciel zespołu zrobił wspaniały mix całej płyty. Naprawdę , kiedy słucham odnowionego materiału z albumu czuję się , jakbym tego słuchał po raz pierwszy”

Reedycja albumu „Blackwater Park” ukaże się w formacie CD/DVD.

CD

1 The Leper Affinity

2 Bleak

3 Harvest

4 The DraperyFalls

5 Dirge For November

6 The Funeral Portrait

7 Patterns In The Ivy

8 BlackwaterPark

9 The Leper Affinity

DVD

1 The Leper Affinity

2 Bleak

3 Harvest

4 The DraperyFalls

5 Dirge For November

6 The Funeral Portrait

7 Patterns In The Ivy

8 BlackwaterPark

9 The Making Of BlackwaterPark

Tagi


Polecane

Share This