Powstaje dokument o legendarnym Native Tongues. Zobacz fascynujący trailer (wideo)


2016.10.22

opublikował:

Powstaje dokument o legendarnym Native Tongues. Zobacz fascynujący trailer (wideo)

Native Tongues to jedna z najbardziej wpływowych grup w historii hip-hopu. Założona pod koniec lat 80., przez pewien czas kojarzona była ze ściśle określoną grupą wykonawców: De La Soul, A Tribe Called Quest, Jungle Brothers, Black Sheep, Monie Love i Queen Latifah. Z czasem grono współpracowników zaczęło się poszerzać – do tego stopnia, że nie można było już jasno wskazać, kto należy do NT, kto jest satelitą, a kto czuje się jedynie odległym spadkobiercą tej tradycji. Wśród najczęściej wymienianych artystów, którzy wybili się w latach 90., wymienia się Commona, Mos Defa i Taliba Kweliego.

Co łączyło członków Native Tongues? „Jazzowe brzmienie i świadome, nierzadko afrocentryczne teksty. Do tego przekonanie, że hip-hop wcale nie musi opowiadać wyłącznie o złym, naznaczonym przestępstwami świecie, ale może też nieść bardziej pozytywne treści”, pisaliśmy w naszych korepetycjach z muzyki lat 90. 

Teraz powstaje film dokumentalny o Native Tongues. Ba, jest już prawie gotowy. Na Kickstarterze trwa zbiórka funduszy. Potrzeba jeszcze 48 tys. dolarów. Reżyser dokumentu, Omar Akil, planuje zebrać pieniądze w ciągu miesiąca.

Powyżej możecie zobaczyć trailer.

Warto wesprzeć ten projekt. Jeśli osoba reżysera wydaje się Wam anonimowa, przypomnijmy, że był on współodpowiedzialny za serial dokumentalny poświęcony ewolucji hip-hopu „The Message”, który został wyemitowany w znanej stacji BET i został dobrze przyjęty w branży muzyczno-filmowej.

 

Polecane

Share This