Poznaliśmy najbogatszych hip-hopowców w ostatnich 10 latach

Listę przygotował sprawdzony w tego typu rankingach „Forbes”.


2016.09.09

opublikował:

Poznaliśmy najbogatszych hip-hopowców w ostatnich 10 latach

Czasopismo od dziesięciu lat zajmuje się badaniem dochodów w branży hip-hopowej. Ta okrągła liczba zachęciła redaktorów do podsumowania minionej dekady i postawienia pytania: kto przez ten czas zarobił najwięcej? Do analizy posłużyły dziennikarzom poszczególne rankingi na przestrzeni tego czasu.

Okazało się, że najlepiej zarabiającym hip-hopowcem w latach 2006-2016 jest Dr Dre. Na konto tego legendarnego producenta spłynęło 923 miliony dolarów. Znacząca część tej sumy to zyski umowy z Apple, na mocy której elektroniczny gigant przejął za 3 miliardy dolarów firmę Dre, Beats Audio.

Równolegle „Forbes” opublikował listę najbogatszych hip-hopowców w ostatnich dwunastu miesiącach. Tu rzecz przedstawia się nieco inaczej. Na pierwszym miejscu znalazł się Puff Daddy (62 miliony dolarów), który jest związany kontraktem z producentami wódki Ciroc. Na podium znaleźli się też Jay Z i wspomniany Dre – z zyskami rzędu odpowiednio 53 i 41 milionów dolarów. Pierwszą piątkę zamykają Drake (38 mln dolarów) i Wiz Khalifa (24 miliony).

W pierwszej dziesiątce nie znalazł się, o dziwo, Kanye West, który musiał ustąpić miejsca Kendrickowi Lamarowi i Birdmanowi (9. i 10. miejsce). Poza TOP10 znalazł się także ASAP Rocky (14. miejsce), ale w jego przypadku to i tak sukces – lider ASAP Mob dopiero zadebiutował w rankingu.

 

Polecane

Share This