Poznaliśmy pierwszy polski utwór, którzy przekroczył barierę 100 milionów odtworzeń na Spotify

"Stworzyłem tę piosenkę ponad 5 lat temu, w pokoju 8m2 w małym mieszkaniu z wielkiej płyty"


2024.04.02

opublikował:

Poznaliśmy pierwszy polski utwór, którzy przekroczył barierę 100 milionów odtworzeń na Spotify

fot. YouTube

– 100 000 000 odtworzeń pod „Californią” na Spotify, chore. Pierwszy taki wynik w Polsce. Stworzyłem tę piosenkę już ponad 5 lat temu, w pokoju 8m2 w małym mieszkaniu z wielkiej płyty. Ciężko powiedzieć coś więcej, wtedy to był dzień jak każdy inny i kto by pomyślał, że akurat ten dzień zapisze się wielkimi cyframi na kartach historii.

Ja stworzyłem tylko piosenkę, a to Wy przeżywając przy niej pierwsze melanże, pierwsze związki, bunt, przyjaźnie, pierwsze papierosy, wypady ze znajomymi nad wodę, pierwsze przypały i wszystkie inne, nadaliście jej wartości. Ona jest taka wyjątkowa dzięki Wam i właśnie za to najbardziej chciałbym Wam podziękować.

I między innymi z tego powodu nigdy nie nagrałem „California 2”, bo ona po prostu jest tylko jedna.

Przy tej okazji też chciałbym już otwarcie powiedzieć, że wkraczam w nowy rozdział wydawniczy. Postanowiłem w końcu móc się spełniać muzycznie w 100% i z pomocą Sony wydać album na swoim.

2115 to moi bracia i na zawsze będą moimi braćmi i nie ma sensu doszukiwania się jakiś spierdolonych konfliktów. 2115 mam w ksywie, 2115 mam w tuszu i 2115 mam w sercu.
Po prostu po tak długim czasie bycia u kogoś chciałem wyjść na swoje, stąd taka decyzja. SBM, dzięki za wspólną przygodę i dziękuję Białas, bo się przy Tobie wiele nauczyłem i nagranie z Tobą płyty to było spełnienie moich marzeń – napisał White na Instagramie.

– White dał z siebie bardzo dużo, aby jako pierwszy pochwalić się takim osiągnięciem. Jesteśmy przekonani, że “California” będzie tylko śrubować ten wynik i będziemy świętować kolejne rekordy tego kawałka. Cieszymy się, że pierwsze w historii Spotify 100 milionów odtworzeń polskojęzycznego utworu przypadło utworowi wydanemu pod szyldem SBM. Ogromne gratulacje dla White’a! – komentuje Karol „Solar” Poziemski, współzałożyciel i współwłaściciel wytwórni SBM, wydawcy „Californii”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WHITE 2115 (@2115white)

Polecane

Share This