Preselekcje za nami. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji

Nie będzie to faworyt internautów.


2023.02.26

opublikował:

Preselekcje za nami. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji

fot. mat. pras.

Nie Ahlena i jej „Booty”, wokół którego w ostatnich dniach było sporo kontrowersji, ale też nie faworyt internautów Jann. Decyzją widzów TVP i jurorów w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji Polskę reprezentować będzie Blanka.

 

 

Opublikowana we wrześniu piosenka Blanki „Solo” jest zdecydowanie największym hitem spośród wszystkich utworów, które usłyszeliśmy w niedzielnym finale. Singiel ma ponad 3 mln odsłon na Spotify, a towarzyszący mu klip wyświetlono na YouTube 10 mln razy. Blanka otrzymała najwięcej głosów jurorów (12), w głosowaniu widzów zajęła drugie miejsce (10 pkt). Z wynikiem 22 pkt pokonała Janna, którego „Gladiator” uzyskał o trzy oczka mniej oraz Dominika Dudka (18 pkt dla „Be Good”).

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w maju w Liverpoolu. Polska tradycyjnie najpierw będzie musiała przebrnąć przez półfinał.

„Solo” to piosenka o miłości, która okazała się zwykłą “ściemą”. Łatwo stracić dla kogoś głowę, ale kiedy nagle okazuje się, że druga połówka nami pogrywa, optyka zmienia się o 180 stopni. Trzeba umieć powiedzieć dość. Zrozumieć, że lepiej jest nam… SOLO, bo sami siebie nie rozczarujemy – mówi o swoim utworze Blanka. Wokalistka już w wieku 14 lat napisała swoją pierwsza piosenkę i zrozumiała, co jest jej drogą w życiu. Zdolności muzyczne, taniec oraz język angielski rozwijała podczas pobytu w USA. Tam też występowała śpiewając z gitarą na sesjach Open Mic w różnych restauracjach i pubach w Los Angeles i Nowym Jorku, m. in w klubie The Bitter End, gdzie zaczynała także Lady Gaga. Po powrocie do kraju kontynuowała realizację swoich muzycznych marzeń.

Blanka reprezentuje barwy Warner Music Poland.

Polecane

Share This