PRO8L3M publikuje nowy singiel i przedstawia potężną listę gości


2021.03.19

opublikował:

PRO8L3M publikuje nowy singiel i przedstawia potężną listę gości

fot. Piotr Pytel

PRO8L3M zaskakuje potężną listą gości nadchodzącego albumu „Fight Club”. Czołówka sceny na jednej płycie, która zostanie wydana w regularnym wydaniu i dwóch unikalnych wersjach: Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku WDZ, Ero, Kukon, CatchUp, Pih, a produkcyjnie goszczą Duit, Szamz, Luxon, The Returners oraz DJ Ben. Premiera już 30 marca.

Miał być mixtape, a będzie kolejny pełnoprawny album, w zupełnie niecodziennej dla PRO8L3M konwencji. „Fight Club” to przełomowe dla zespołu wydawnictwo, na którym duet całkowicie zmienia dotychczasową formułę solowego rapu Oskara i konsekwentnej, samowystarczalnej produkcji muzycznej Steeza. Liczba gości, których usłyszymy na albumie „Fight Club” imponuje. To przekrój najciekawszych artystów sceny – od muzyki rozrywkowej, przez alternatywę po mocne osobowości i największe indywidualności sceny rapowej, w zaskakujących połączeniach. Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku, Ero, Kukon, oraz świeże odkrycie – CatchUp – to wokaliści, wokalistki i raperzy odpowiedzialni zarówno za zwrotki, jak i refreny. Grono producentów, których zespół zaprosił do muzycznej kolaboracji w warstwie brzmieniowej to: Duit, The Returners, Szamz, Luxon, a także turntablista DJ Ben. Takie zestawienie nie mogło zaowocować niczym innym niż najbardziej eksperymentalną dotychczas na wszystkich płaszczyznach płytą PRO8L3M-u. Na tej płycie nie ma zasad. „Fight Club” to mieszanka wybuchowa. Są tu numery każdej maści. Uliczne, bujające, trueschoolowe, reggeatonowe, szalone i trapowe, drillowe, dramatyczne, przebojowe ale także rapowe ballady.

Zbieżność tytułów z kultowym filmem Davida Finchera i książką Chucka Palahniuka jest nieprzypadkowa. Duet nie po raz pierwszy czerpie inspirację dla własnej twórczości ze świata ekranu. Na „Fight Clubie” PRO8L3M porzuca zasady tak jak bohaterowie znanego tytułu. Jednocześnie zgłębia sens i znaczenie kręgów, w których jako mniejsze i większe grupki i grupy, jako społeczeństwo żyjemy. Zasad, schematów i modeli naszego funkcjonowania w życiu. To właśnie niepisane i niewymawiane nigdy reguły obowiązujące w „kręgu”. A może właśnie warto zacząć jednak o tym głośno rozmawiać, porzucić tabu i zobaczyć co się wydarzy, kiedy wszyscy zdamy sobie sprawę, że nieświadomie jesteśmy członkami i członkiniami zbiorowych iluzji? Przestać podążać tymi schematami, wyjść z nich i olać zasady? Swoim ósmym wydawnictwem zespół pokazuje, że umie to robić.

Sprawdź także: donGURALesko wymyślił najdłuższy tytuł albumu w historii polskiego rapu?

W lutym PRO8L3M miał w planie zaprezentować „Block Party Mixtape” – wydawnictwo będące ukłonem w stronę fanów, którym pandemia SARS-CoV-2 uniemożliwiła odwiedzenie serii zainicjowanych przez zespół koncertów pod szyldem Block Party w minionym roku. Od początku swoich założeń miał być pierwszym w dyskografii zespołu projektem, w którym większy udział będą mieli goście – zarówno uczestnicy trasy festiwalowej, jak i artyści, z którymi współpraca stanowi zupełne zaskoczenie. W trakcie pracy nad materiałem koncepcja ewoluowała na tyle, że zespół zdecydował się rozszerzyć projekt do formuły albumowej i przesunąć datę premiery. Dla fanów, którzy bilety na trasę koncertową Block Party wymienili na preorder nowego wydawnictwa, zespół przygotował wyjątkową, limitowaną edycję oraz zestaw elementów, który ma na celu wynagrodzić brak wydarzenia koncertowego. Edycja dla posiadaczy biletów na Block Party będzie zawierała aż cztery ekskluzywne utwory, które nie będą dostępne w regularnej wersji. Fani, którzy zamówili niezależnie preorder wydawnictwa, mogą spodziewać się z kolei trzech specjalnych utworów.

Płyta PRO8L3M zatytułowana „Fight Club” ukaże się 30 marca tego roku nakładem wytwórni 2020. Preoder trwa na pro8l3m.pl.

PRO8L3M – „Fight Club” – tracklista:

1. Witamy, witamy, witamy
2. GeForce ft. Kaz Bałagane & Szpaku
3. Strange Days
4. A2 ft. Paluch & Luxon
5. Del Fin Esc Abort ft. Młody Dron & Szamz
6. Ziemia Obiecana ft. Kukon, PIH & The Returners
7. Animal Planet ft. Ero & WDZ
8. Zombie ft. Sokół & Duit
9. NASCAR ft. CatchUp & Pezet
10. Fight Club
11. Freon ft. Dawid Podsiadło & Duit
12. Żar ft. Brodka
13. V
14. Adios

Bonusy w wersji preorderowej:

15. Widnokrąg ft. DJ Ben
16. Ziemia Obiecana ft. Kukon, PIH & The Returners (PIH remix)
17. Żar (PRO8L3M Remix)

Dodatkowy utwór dostępny wyłącznie w wersji dla posiadaczy biletów na trasę Block Party:

18. Ritz Carlton Remix ft. Vito Bambino

 

Polecane

Share This