Proceente, Masia, Okoliczny Element i Maxim na poczwórnym koncercie premierowym

Aloha Entertainment świętuje premiery nowych wydawnictw.


2016.10.18

opublikował:

Proceente, Masia, Okoliczny Element i Maxim na poczwórnym koncercie premierowym

5 listopada w warszawskim klubie niePowiem odbędzie się koncert premierowy czterech artystów związanych z Aloha Entertainment. Proceente zagra materiał z nowego albumu „Asamblaż”, Masia będzie promować EP-kę „Bezkres”, Okoliczny Element wystąpi przed stołeczną publicznością po raz pierwszy od wypuszczenia płyty „Powrót na dzielnie”, a Maxim zarapuje kawałki z solowego projektu „Maximus”.

Impreza startuje o 20:30, pod tym adresem  znajdziecie wszystkie szczegóły. Przedsprzedaż biletów ruszy zaraz po weekendzie. Ich ceny wyniosą 10 i 20 pln.

{reklama-eventim}

Proceente – czołowy reprezentant niezależnej sceny rap i jeden z najbardziej charakterystycznych polskich MC’s, powraca z nowym albumem „Asamblaż”. Tytuł płyty – „Asamblaż”, czyli kompozycja stworzona z gotowych przedmiotów, trójwymiarowa odmiana kolażu – to nic innego jak metafora hip-hopu oraz doświadczeń samego autora. Proceente opisuje otaczającą go rzeczywistość oczami miejskiego reportera, żongluje historiami i spostrzeżeniami, scalając poszczególne elementy w wyjątkową instalację formy i treści. Na płaszczyźnie muzycznej cała płyta powstała we współpracy z Wrotasem, ponadprzeciętnie utalentowanym reprezentantem Alkopoligamia.com. Połączenie wyjątkowego stylu rapowania Proceente oraz wysmakowanych, starannie wysmażonych w nowoczesnym sosie bitów Wrotasa zaowocowało efektem, który przeszedł oczekiwana samych autorów i bez wątpienia wprowadzi odrobinę świeżości na rodzimej scenie muzycznej.

Gościnnie na płycie pojawiają się Łysonżi, Abel, Kuba Knap, Zetenwupe, Masia, Numer Raz, Emazet oraz Metro. Oprawa graficzna to dzieło Alka Lisa Kuli Morawskiego, Jacka Rudzkiego oraz Marty Ludwiszewskiej. Za realizację materiału, miks oraz master całości odpowiada Staszek Koźlik (Erem Studio). Płyta Proceente „Asablaż” ukazała się nakładem wytwórni Aloha Entertainment 29 września 2016.

Masia – wokalistka pochodząca z Zakopanego. Najlepiej odnajduje się w gatunkach takich jak hip-hop, soul, r’n’b, jazz. Do tej pory uczestniczyła w wielu projektach muzycznych polskiej sceny hip-hopowej.

Jej debiutancki krążek „Pościelówa” ukazał się w czerwcu 2015. Ten album pokazał nieprzeciętny talent Masi. Jej hipnotyzujący głos w połączeniu z dojrzałymi tekstami sprawił, że stała się ulubienicą nie tylko młodego pokolenia.

Masia ma na koncie solową płytę „Pościelówa”, która ukazała się w 2015 r. Nowy projekt Masi – Bezkres EP jest w całości wyprodukowany przez Łódzkiego producenta – Salvare. Jest to sześć utworów utrzymanych w wyjątkowym klimacie słowno-muzycznym.

Konwencja projektu jest ciekawa również ze względu na to, że kolejne utwory przyspieszają równo o 10 bpm.

Okoliczny Element – powstał w 2008 roku w Opolu. W skład formacji wchodzą Mej (wcześniej działał w legendarnej grupie Dinal-Tim) i Nin-Jah. Zadebiutowali minia lbumem „Pierwsza rozgrzewkowa EP”. Płyta została okrzyknięta najlepsza niezależna płyta 2008. W 2011 roku nakładem Step Records ukazał się drugi album zespołu pt. „Schody Donikąd”, na krążku znalazł się jeden z największych przebojów Okolicznego „Coś dobrego, coś złego”. Wydany w 2012 roku album „Kosze zerwane” znalazł się w zestawieniu OLiS, gdzie uplasował się na 21 miejscu.

W maju 2014 ukazała się płyta „Teatr Uliczny” wydana we współpracy z Aloha Entertaiment. Na wiosnę 2016 Okoliczny Element wypuścił swój najnowszy album pt. „Powrót Na Dzielnie”. Gościnnie na albumie udzielili się DJ Krootki i DJ BRK. „Powrót na Dzielnie” to 17 kawałków, które tworzą kolejną okoliczną historię. To kolejny etap misji i może nieco poważniejszy Okoliczny. Ale spokojnie jest klasycznie relaks, w końcu rap powstawał pomiędzy grillem, piciem brona i pływaniem w basenie.

Okoliczny Element współpracował z takimi artystami jak: Lilu, Reno, Ras, Ten Typ Mes, Te-Tris, Proceente, Kuba Knap, Jarecki, BRK, Urb, Tort, Cira, czy Hukos.

Maxim – białostocki raper, który od dłuższego czasu zajmuje się działalnością na rzecz kultury hip hop w swoim mieście, wypływając na coraz szersze wody. Zaczynał jako uczestnik bitew freestyle’owych, był również organizatorem rozmaitych eventów na rzecz promocji białostockiego hip hopu. Absolwent i stypendysta Uniwersytetu w Białymstoku brał ponadto udział w zorganizowanej przez uczelnię konferencji pod hasłem „Miejska poezja, która tętni w bruku, czyli polska kultura hip-hopowa: miłoszOFFnia”, gdzie wraz z innymi muzykami opowiadano poezję Czesława Miłosza hip-hopem. W 2014 roku związał się z warszawską wytwórnią Aloha Entertainment.

5 kwietnia 2013 roku wydał swoją debiutancką, solową płytę pt. „Maxymalnie”, natomiast w maju 2016 ukazał się jego drugi autorski krążek zatytułowany „Maximus”. Tytuł projektu nawiązujący do nazwiska/ksywy autora oraz gladiatora jest jak najbardziej adekwatny do treści zawartej na krążku. W każdym kawałku mniej lub bardziej eksponowana jest walka – pod różnymi względami, a że walka z człowieka wydobywa to co najlepsze – tak też jest w przypadku tej płyty.

Polecane

Share This