Prophets Of Rage kończą działalność. „Zespołu już nie ma, bracie”

Fani nie doczekają się obiecywanej płyty.


2019.11.03

opublikował:

Prophets Of Rage kończą działalność. „Zespołu już nie ma, bracie”

fot. P. Tarasewicz

Informacja o powrocie Rage Against The Machine zrodziła pytania o przyszłość Prophets Of Rage. Grupa, w którą trójka muzyków RATM tworzyła z Chuckiem D, DJ-em Lordem i B-Realem, planowała na ten rok drugi album, który promowała m.in. wydanym we wrześniu singlem „Pop Goes the Weapon”. Teraz dowiadujemy się, że album się nie ukaże, a w dodatku w obliczu reaktywacji Rage’ów, zespół znika ze sceny.

Pragnę podziękować fanom, którzy wspierali Prophets Of Rage przez cały czas naszego istnienia. To był zaszczyt podbijać sceny i grać z tymi gośćmi dla publiczności w różnym wieku. To był świetny okres, który w krótkim czasie przyniósł wspaniałe wspomnienia – napisał na Instagramie B-Real, dodając, że ma nadzieję, że grupie udało się zmotywować ludzi do walki, bo taki był jej cel.

Chuck D z Public Enemy zapytany na Twitterze o status Prophets Of Rage w obliczu powrotu RATM, odparł krótko: – Zespołu już nie ma, bracie.

Póki co potwierdzono daty pięciu koncertów reaktywowanego Rage Againt The Machine. Rozwiązanie Prophets Of Rage należy jednak traktować jako zapowiedź tego, że występów będzie znacznie więcej.

Polecane

Share This