Prototyp Yeezy Kanye Westa najdroższymi butami na świecie

Przewidywano, że para sprzeda się za milion dolarów. Ostateczna cena była dużo wyższa


2021.04.27

opublikował:

Prototyp Yeezy Kanye Westa najdroższymi butami na świecie

Pierwsze Yeezy w historii stworzyła firma NIKE

W 2008 roku Kanye West podczas 50. rozdania nagród gali Grammy wystąpił w tajemniczym modelu butów Nike. Świat sneakerheadów oszalał, bo nikt nie mógł zidentyfikować tego modelu trampek. Okazało się, że była to pierwsza współpraca Westa z brandem i narodziny marki Yeezy. Buty Nike Air Yeezy 1 dały początek wartej dziś miliardy dolarów marce butów i odzieży Yeezy. W 2013 roku Kanye ostatecznie zerwał współpracę z Nike i zaczął swoja przygodę z Adidasem. Yeezy i Adidas i do dziś pozostają razem w biznesie.

Prototyp Yeezy na aukcji

Ta para ma kluczowe znaczenie dla rozwoju brandu Yeezy, który stał się jedną z najważniejszych marek sneakersowych i lifestyle’owych w historii – powiedział Brahm Wachter, szef działu Streetwear i Modern Collectables w domu aukcyjnym Sotheby’s.

Nike Air Yeezy I i Air Yeezy II, to wciąż jedne z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów butów, w wyniku czego prototypowa para Westa, to najcenniejsze buty, jakie kiedykolwiek sprzedawał dom aukcyjny – mówili przedstawiciele Sotheby.

Buty oglądać można było w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Hongkongu od 16 do 21 kwietnia. Przewidywano, że zostaną sprzedane za milion dolarów. Ostateczna cena zaskoczyła chyba wszystkich.

Nike Air Yeezy 1 „Grammy” Najdroższymi butami na świecie

Firma inwestycyjna Rares kupiła pierwsze Yeezy za 1,8 miliona dolarów!!!

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Sotheby’s przy tym zakupie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Sotheby’s. Interesują nas kolejne aukcje, na których kupić będzie można rzadkie egzemplarze butów, które pomogą podnieść, zachować i podtrzymać kulturę sneakersów – powiedział Gerome Sap, dyrektor generalny Rares.

Nike Air Yeezy 1 „Grammy” stały się właśnie najdroższymi butami kiedykolwiek sprzedanymi do świecie. Wcześniejszy rekord należał do Michaela Jordana. Air Jordany, którą najleopszy koszykarz na świecie nosił podczas jednego z All Star Game, w sierpniu 2020 roku sprzedano za 615 tysięcy dolarów.

Polecane

Share This