Przed nami półfinały Eliminacji do 18. Przystanku Woodstock

Znamy już półfinalistów oraz miasta w których obędą się koncerty eliminacji Fabryki Zespołów i Fundacji WOŚP na 18. Przystanek Woodstock.


2012.03.15

opublikował:

Przed nami półfinały Eliminacji do 18. Przystanku Woodstock

Spośród ponad 700 zgłoszonych kapel jury w składzie: Jurek Owsiak, Andrzej Puczyński, Małgorzata Kaczmarek, Tomasz Olszewski, Krzysztof Dobies wybrało 32 zespoły, które staną w szranki w czasie koncertów półfinałowych. Nagrodą dla zwycięzcy będzie koncert na dużej scenie Festiwalu Przystanek Woodstock w 2012r.

Do koncertów półfinałowych zaprosiliśmy zespoły: Rust, Skambobambo, The Electric Lemons, Erijef Massiv, Thy Disease, Plan, Tabu, ADHD Syndrom, Los Pierdols, Papa Musta, Eris Is My Homegirl, Leash Eye, Zgredybillies, Chassis, Hope, Drunk`n`Rolled, Etna Kontrabande, Pajujo, Chain Reaction, Jafia Namuel, L. Stadt, Snowman, Clock Machine, Poparzeni Kawą Trzy, Marika, Power Of Trinity, NOKO, Ania Rusowicz, Deriglasoff, Kasia i Wojtek, Ludzie Mili, Presidents of Noise, Agressiva 69.

Koncerty półfinałowe odbędą się w następujących miastach:15 kwietnia – Zabrze – klub Wiatrak (ul. Wolności 395), start o 18.00 wstęp wolny. Zagrają: ADHD Syndrom, ZGREDYBILLIES, THY DISEASE, CLOCK MACHINE, PRESIDENT OF NOISE, PAJUJO, LOS PIERDOLS, TABU oraz zespół który wygrał eliminacje w zeszłym roku.

29 kwietnia* – Olsztyn

13 maja* – Poznań

20 maja* – Warszawa

FINAŁ*:

3 czerwca – Wrocław

Zespoły zaproszone na Eliminacje na Scenę Folkową:

Back to The Ocean, Cztery Metry Od Chodnika, Disparates, Hrabia, Kabanos, Kariera, Lemko Tower, Marlene Johnson & The Riddimzz, Nowy Folklor Afro-Polski

Finał Mała Scena*:2 czerwca – Wrocław

*Nazwy klubów i godziny rozpoczęcia koncertów opublikowane będą na stronach internetowych WOŚP oraz Fabryki Zespołów

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od dziewięciu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. Lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (2,3,4, sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Uczestnicy Festiwalu będą mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Polecane

Share This