Pustki w Mózgu już jutro

A pojutrze Grabek, później Sinny Patrini… czyli koncerty w Bydgoszczy


2009.05.20

opublikował:

Pustki w Mózgu już jutro

Zasłużony bydgoski klub Mózg zaprasza na koncerty:

PustkiZespół uznany przez krytyków za jeden z najbardziej ambitnych i oryginalnych na polskim rynku, ich ostatnia płyta zatytułowana Koniec Kryzysu przez większość dziennikarzy okrzyknięta została płytą roku 2008. Pustki zostały nominowane do prestiżowej nagrody Paszportu Polityki. Otrzymały nagrodę „miazgi” miesięcznika PULP w kategorii zespół roku i płyta roku, a także uznani zostali za zespół roku 2008 przez słuchaczy „audycji alternatywnej” a także offensywy Deluxe w radiowej trojce.

Zespół Pustki powstał latem 1999. Juz ich pierwsza płyta „Studio Pustki” zebrała świetne recenzje i została bardzo pochlebnie przyjęta przez prasę muzyczną. W swoim graniu Pustki nawiązywały do takich zespołów jak The Stooges czy Velvet Underground, poszukujac jednocześnie własnego stylu. Zaowocowało to drugim, znakomitym albumem, na którym znalazł się krotki manifest artystyczny głoszący, ze Pustki to „Muzyka Ściany Wschodniej”.

Oprócz albumów i koncertów zespół ma na swoim koncie muzykę do filmów i spektakli teatralnych a także udział w wielu kompilacjach. Ostatnia z nich „Wyspiański wyzwala” to zbiór kilkunastu utworów napisanych przez polskich artystów do wierszy Stanisława Wyspiańskiego. Piosenka pustek „Wesoły jestem” jest singlem promującym to wydawnictwo.

http://www.pustki.pl/

www.myspace.com/pustkimusic 

Czwartek, 21 maja; godz. 21:00, cena: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu.

Grabek

GRABEK pochodzi z Katowic, obecnie mieszka w Poznaniu. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się, gdy miał dwa lata. Właśnie wtedy, podobno, siadywał na dywanie i z rozdziawioną buzią wsłuchiwał się w grane w radio utwory Góreckiego. Potem w wieku 6 lat za namową Matki, skrzypaczki, sam sięgnął po skrzypce. W szkole muzycznej wytrwał 8 lat. Jak sam przyznaje, był zbyt niecierpliwy i ciekawy świata, by podporządkować się rygorystycznym wymaganiom stawianym klasycznym instrumentalistom. Po latach muzycznych, i nie tylko, poszukiwań, wrócił do skrzypiec. Jednak z przekory postanowił połączyć swoje klasyczne doświadczenia z nowoczesną elektroniką. Z tego wydawałoby się niemożliwego połączenia powstała mieszanka wybuchowa awangardowego trip hopu, psychodelii, klasyki i improwizacji o ogromnym ładunku emocjonalnym.

Cytując recenzję z jednego z jego występów: „Granie Grabka to transowe harmonie, ambientowe zacieki i momentami klasycyzujące skrzypce znakomicie wkomponowane w całość melodii. Gdybym miała po raz kolejny porwać się na porównania byłby to pozbawiony wokalu Coil zintegrowany z odrobiną Tobina i ścieżki dźwiękowej do Requiem For A Dream i dokonaniami artystów spod znaku mik!musik; ale pewnie jestem w błędzie – gdyż był to po prostu Grabek, na którego koncert z chęcią wybiorę się po raz kolejny” [autor: adephaga].

www.myspace.com/wojtekgrabek 

Piątek, maja

godz. 21:00, cena: 10 zł

W CENIE BILETU PŁYTA CD GRABKA.

A niebawem:

29.05 SKINNY PARTINI

30.05 ORGANIZM, HOTEL KOSMOS

04.06 TWILITE (Dublin), ORCHID (Poznań)

19.06 RAFAŁ GORZYCKI – TRIO POEMS

Więcej informacji na: http://www.mozg.art.pl/ i www.myspace.com/mozgclub

Polecane

Share This