Radio 357 w trzy dni zebrało środki na posadzenie 3,57 hektara lasu


2022.09.30

opublikował:

Radio 357 w trzy dni zebrało środki na posadzenie 3,57 hektara lasu

Radio 357 prowadzi akcję “Posadź z nami las”. W jej ramach radiowa społeczność ufunduje i posadzi las. Pierwotny plan zakładał, że będzie miał on powierzchnię 35 700 metrów kwadratowych (3,57 hektara). W trzy dni od uruchomienia zbiórki cel ten został osiągnięty. Akcja trwa dalej – z nowym celem na poziomie 73 500 metrów kwadratowych (7,35 hektara).

Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek. Dr Rożka można słuchać w Radiu 357 w stałym cyklu “Pytania z księżyca”, w którym odpowiada na pytania słuchaczy. Akcja powstałą w partnerstwie z fundacją Nauka. To lubię.

Każdy może się włączyć i sfinansować metr kwadratowy nowego lasu poprzez stronę las.Radio357.pl mówi Julia Kohman – dyrektorka Marketingu Radia 357. Koszt jednego metra kwadratowego to 8 zł. Zbiórka potrwa do 5 października. 22 października odbędzie się akcja sadzenia lasu, w której będzie można wziąć udział razem z zespołem Radia 357.Partnerem akcji jest kanał Nauka. To lubię i fundacja Las Na Zawsze.

3,57 hektara w trzy dni – rekordowe tempo zbiórki.

Akcja Radia 357 “Posadź z nami las” wystartowała w poniedziałek, 26 września. W ciągu zaledwie trzy dni został osiągnięty pierwotny cel zbiórki. Radiowa społeczność zgromadziła środki potrzebne do zasadzenia 3,57 hektara nowego lasu. – Widzimy absolutnie fenomenalny odzew na pomysł wspólnego sadzenia lasu. Oprócz wpłat – także niezliczone maile, komentarze w mediach społecznościowych, telefony. Poczuliśmy się niemal jak dwa lata temu, gdy ruszaliśmy ze zbiórką na radio. Wtedy i teraz Społeczność Radia 357 pokazuje, że niemożliwe nie istnieje. Nie było wyjścia – zwiększamy las i zbieramy dalej. Może to będzie największy las posadzony kiedykolwiek w takim trybie i tempie? – komentuje Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Polecane

Share This