Rafał Brzozowski pojedzie na Eurowizję, ale nie jako Rafał Brzozowski. Posłuchajcie piosenki, którą będzie nas reprezentował


2021.03.13

opublikował:

Rafał Brzozowski pojedzie na Eurowizję, ale nie jako Rafał Brzozowski. Posłuchajcie piosenki, którą będzie nas reprezentował

fot. kadr z wideo

Wiemy już, że zamiast wzorem poprzednich lat organizować preeliminacje, TVP zadecydowała w tym roku, że w Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie reprezentować nas będzie Rafał Brzozowski. To nieco zaskakująca decyzja, ponieważ długo wydawało się, że w zmaganiach usłyszymy Alicję Szemplińską, która wywalczyła sobie prawo udziału w Eurowizji w 2020, ale z racji na pandemię impreza się nie odbyła.

Sprawdź także: Gwiazda Disneya odkrywa prawdę o Hollywood

Marzenia o tegorocznej Eurowizji dobiegły dziś końca. Przeżywałam to już, ale ostatnim razem była jeszcze nadzieja, którą żyłam kolejny rok. Do dziś. Covid zatrzymał mnie w zeszłym roku, a w tym…

Mam 18 lat i chcę śpiewać, tworzyć, pisać i spotykać się z Wami na koncertach. Nie wyobrażam sobie innego życia. Stres, zaszczyt i duma wynikająca z reprezentowania kraju, który kocham, mieszały się przez ostatnie 12 miesięcy z poczuciem niepewności i nadziei na „powołanie” w tegorocznym konkursie.

Nie udało się… najwidoczniej moja nowa, eurowizyjna piosenka nie spodobała się na tyle, aby dać nam szansę.

Dziękuję za Wasze wsparcie przez cały rok, za hashtag #alicjanaESC2021, za niesamowitą energię i wiarę we mnie!!! Obiecuję, że nie odpuszczam w tworzeniu, szykuję dla Was kolejne niespodzianki i niebawem pokażę nowości od Alicji!

Moje marzenie o Eurowizji wciąż jest aktualne i mocno wierzę, że pewnego dnia uda mi się je spełnić. Dziś pozostaje nadzieja w postaci wspaniałego reprezentanta – Rafała Brzozowskiego. Rafał, ja i moi fani zawsze będziemy Cię wspierać!! Gratuluję!!! – komentowała decyzję Telewizji Polskiej wokalistka.

Sprawdź także: Spięty zapowiada solową płytę

Rafał Brzozowski pojedzie do Rotterdamu nie jako Rafał Brzozowski, ale jako Rafał. Rebranding na potrzeby konkursu ma pomóc Europejczykom, dla których nazwisko wokalisty mogłoby być zbyt trudne. Rafał zaprezentuje w Holandii piosenkę „The Ride”, która wraz z klipem trafiła już w sieci. „The Ride” to piosenka, którą TVP kupiło od Szwedów. Jej autorami są Joakim Övrenius, Thomas Karlsson, Clara Rubensson i Johan Mauritzson. Jeżeli wokalista pomyślnie przejdzie półfinał, 22 maja zobaczymy go w konkursie finałowym.

Polecane

Share This