Rahim wspomina, jak uczył Dawida Ogrodnika rapować. „Był moment, w którym zwątpiłem w jego możliwości”

"Jest bardzo dobrym aktorem, natomiast z rapem miał najciężej".


2024.04.23

opublikował:

Rahim wspomina, jak uczył Dawida Ogrodnika rapować. „Był moment, w którym zwątpiłem w jego możliwości”

foto: Mateusz Szeliga

12 lat po premierze „Jesteś Bogiem” nadal budzi sporo emocji. Filmowa historia Paktofoniki ma zarówno zagorzałych fanów, jak i przeciwników. Goszcząc u „trójkącie” u Gabi Drzewieckiej i Agnieszki Woźniak-Starak, Fokus i Rahim wspominali prace na planie z Dawidem Ogrodnikiem i Tomaszem Schuchardtem.

Pytali nas, jak rapujemy. Tłumaczyliśmy im, jak się rapuje, jakie są techniki, gdzie akcentować. Chcieli się tego dowiedzieć – mówi Fokus.

Po chwili jednak pojawił się wątek nauki rapowania, która nie szła Dawidowi Ogrodnikowi najlepiej. Rahim nie ukrywa, że kosztowało go to sporo pracy z aktorem.

Dawid jest bardzo dobrym aktorem, natomiast z rapem miał najciężej. To nie było coś, co bardzo dobrze czuł, dlatego pracowaliśmy nad tym, żeby to trochę dopracować w postprodukcji w studiu. Był moment, w którym zwątpiłem w jego możliwości, ale Leszek Dawid (reżyser – przyp. red.) okazał się ostoją. Powiedział: „stary, daj mu szansę, proszę cię”. Przespaliśmy się z tym, wróciliśmy następnego dnia i faktycznie coś się zmieniło. Problemem było to, że on był już w zupełnie innym filmie. Nagrywał wtedy „Chce się żyć”. Dał radę, jestem pełen podziwu – przyznaje Rahim.

Artyści wracając do pracy na planie „Jesteś Bogiem”, wspominają, jak Dawid Ogrodnik i Tomasz Schuchardt „uczyli się ich”, naśladując zachowania, gesty i sposób mówienia.

Dla mnie szokujące było, że oni z nami niby normalnie gadali i nagle zaczynali robić to samo co my. Powtarzali gesty, ruchy – śmieje się Fokus.

Polecane

Share This