Ralph Kamiński: „Jestem rozgoryczony tym, że niektórzy moi koledzy i koleżanki z podwórka muzycznego nie wspierają LGBT+”


2020.08.08

opublikował:

Ralph Kamiński: „Jestem rozgoryczony tym, że niektórzy moi koledzy i koleżanki z podwórka muzycznego nie wspierają LGBT+”

Foto: P. Tarasewicz

Po sobotniej interwencji policji, która skończyła się brutalną pacyfikacją protestów przeciwko aresztowaniu jednej z działaczek środowisk LGBT, zaprotestował Dawid Podsiadło. Podczas występu na koncercie Męskiego Grania, artysta wplótł w tekst utworu „Trofea” słowa „Kinga, taki ładny apel miałaś”, odnosząc się do słów córki Andrzej Dudy, tuż po ogłoszeniu wyników w wyborach prezydenckich.

SPRAWDŹ TAKŻE: Dawid Podsiadło do córki prezydenta: „Kinga, taki ładny apel miałaś…”

Wcześniej swoją dezaprobatę dla artystów niw wyrażających poparcia dla środowiska LGBT + wyraził Ralph Kamiński. Napisał on na swoim Twitterze:

– Jestem rozgoryczony tym, że niektóre moje koleżanki, koledzy z muzycznego podwórka nie wspierają społeczności LGBT+ – pod pozorem bycia „dyplomatycznym” – strachem przed utratą słuchaczy – ludzie to nie jest polityka – to są prawa człowieka! Społeczność LGBT+ potrzebuje jasnego wsparcia i otuchy z naszej strony. Wiele młodych wrażliwych ludzi przezywa teraz horror. Nie bądźmy obojętni! – zaapelował artysta.

SPRAWDŹ TAKŻE: Ralph Kaminski: „Wiedziałem, że mój nowy wizerunek nie wszystkim się spodoba”, czyli Ralph Kamiński w podcaście Artura Rawicza

SPRAWDŹ TAKŻE: Ralph Kamiński o schafterze: „Nienawidzę go”, czyli Najgorsze Pytania z Ralphem.

Polecane

Share This