Raper napisał teksty dla Zusje i nie może się doprosić wynagrodzenia

"Próbowałem to załatwić polubownie".


2023.11.30

opublikował:

Raper napisał teksty dla Zusje i nie może się doprosić wynagrodzenia

fot. mat. pras.

W sieci pojawił się dziś nowy singiel Zusje zatytułowany „Matrioszka”. Świętowanie premiery zepsuł wokalistce Razgonov, który publicznie domaga się zapłaty za współpracę z nią. Raper, który nagrał wspólnie z Popkiem album „Złoty byk” (jutro premiera pierwszego singla), twierdzi, że napisał dla Zusje dwie piosenki i nie może doprosić się wynagrodzenia od jej wydawcy.

Razgonov opuslikował serię stories, w których przedstawia problem i publikuje fragmenty swoich rozmów z Mazurem. Twórca deklaruje, że druga strona umawiała się z nim, że prawa do piosenek pozostaną po jego stronie, ale finalnie firma Vibe Co miała postąpić inaczej.

Podsunęli mi umowę, gdzie zabrali prawa do ZAiKS. Umawiali się, że kupią dwa numery po 1k zł i prawa zostają po mojej stronie. Próbowałem to załatwić polubownie. Są oszustami. (…) Zależy mi tylko na tym, żeby się zrzekli praw do mojej piosenki, na którą chcą mnie oszukać – pisze, rzucając mocne oskarżenia Razgonov.

Na jednym z udostępnionych przez Razgonova screenów znajduje się wypowiedź szefa Vibe Co (tak przynajmniej sugeruje Razgonov), który przedstawia swoją wersję wydarzeń, wyjaśniając, że Zusje odrzuciła jedną z dwóch napisanych dla niej piosenek.

Ustaliliśmy warunki, podpisaliśmy umowę na żywo, za co dostałęś wynagrodzenie, dużo wyższe niż twoja wartość rynkowa. Drugi numer, o który robisz całą aferę („Garny chłopiec” – przyp. red.), nie został zaakceptowany przez Zusje i go po prostu nie chce, więc się za niego nie rozliczamy. Chcieliśmy współpracować i dać ci wynagrodzenie należne za wykonaną pracę. Twoje odklejone miejsce tylko wskazuje twoje miejsce w branży i nie dziwię się, że jesteś tam, g, a twój label ma z tobą problemy. Przykro, że mimo iż kilkukrotnie wyszedłem do ciebie z pomocną ręką, na koniec zachowałeś się jak k***a. Dzięki za współpracę. Wy****aj – czytamy w wiadomości.

Polecane

Share This