„RAPocztówki” na MaxFloRecTV. Na początek „Sekunda” Rahima

Cykl Jana Feata z Rebel Babel wraca do sieci.


2016.11.09

opublikował:

„RAPocztówki” na MaxFloRecTV. Na początek „Sekunda” Rahima

foto: kadr z YT

W każdy poniedziałek o godz. 15.00, aż do końca roku, na MaxFloRecTV ukazywać będą się „RAPocztówki”. To cykl nieoczekiwanych mikro koncertów transkulturowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. W jej towarzystwie recytują: GrubSon, L.U.C, K2, Kleszcz, Promoe, Rapsusklei, Marika i Rahim.

Do sieci trafiła dziś pierwsza z tegorocznego cyklu RAPocztówek. Jest nią alternatywna wersja kultowej „Sekundy” Rahima z akompaniamentem Miejskiej Orkiestry Dętej Bolesławiec.

„RAPocztówki” to kolejna inicjatywa duńskiego kompozytora i performera polskiego pochodzenia, Jana Feata. Artysta zaprasza zawodowych solistów do współpracy z orkiestrami dętymi. Efekt? Niezwykłe, hip-hopowo-folkowe spotkania różnych światów, energii i estetyk. Idealnym tego przykładem jest flash mob z udziałem Rahima.

Poniższy materiał zarejestrowano na opuszczonym osiedlu poradzieckich bloków mieszkalnych w Pstrążu – położonej na Dolnym Śląsku wsi zwanej polskim Czarnobylem albo też Miastem Duchów. To prawdopodobnie ostatnie, jeśli nie jedyne, dzieło artystyczne, jakie udało się zrealizować w tym miejscu. Dziś Pstrąże jest wyburzane i niebawem całkowicie zniknie z mapy.

Muzyczna pocztówka Rahima otwiera już 2. w historii cykl RAPocztówek. Jan Feat. postawił na dolnośląskie big-bandy, które zapraszają w swoje szeregi każdego zawodowca, amatora i orkiestrę dętą chcącą „dodawać światu pozytywnego pigmentu żywym podmuchem”. – Nasze spotkania muzyczne wybrzmiewają w najdziwniejszych miejscach: na deptakach, ulicach, trawnikach, plażach, za rogiem, w każdej chwili. A RAPocztówkowe mikroklipy przyłapują te chwile na gorącym uczynku i stają się unikatowym krajoznawczym fotoplastikonem – mówi Jan Feat. Stojący na czele akcji L.U.C podkreśla, że RAPocztówki to „projekt społeczno-edukacyjny, w którym chodzi o energocyrkulację spotkań amatorów z zawodowcami”.


Polecane

Share This