Rapowa czołówka tradycyjnie zatrzęsie Halą Stulecia

Wrocław Hip Hop Festival zbliża się wielkimi krokami.


2023.10.27

opublikował:

Rapowa czołówka tradycyjnie zatrzęsie Halą Stulecia

Foto: @piotr_tarasewicz

Jesienią na Dolnym Śląsku dla fanów hip-hopu nie ma lepszego miejsca niż Hala Stulecia. Wrocław Hip Hop Festival od ośmiu lat podczas jednego wieczoru zapewnia tam koncerty czołówki sceny rapowej z odjechaną oprawą wizualną.

Już 24 listopada usłyszymy sporo świeżego materiału, ponieważ ostatnie miesiące obfitowały w nowe wydawnictwa i projekty. Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy na scenie wrocławskiego festiwalu zobaczymy Żabsona. Artysta promuje obecnie nagraną z Kronkelem Domem epkę „Macrodosing”, która właśnie trafiła na rynek. Raperzy wcześniej spotkali się również w kawałku „Supersize”, który trafił na najnowszy album Żabsona – „Ostatni Ziomal”. Do Hali Stulecia powróci OKI, ulubieniec dolnośląskiej publiczności. Jego ostatni krążek „Produkt47” do tej pory pokrył się już potrójną platyną, a Młody Jeżyk wypuszcza kolejne hity, choćby singiel „Jeremy Sochan”, do którego powstał teledysk z gościnnym udziałem tytułowego zawodnika NBA. Wspólny występ zapowiedzieli Paluch oraz Słoń, którzy promują nagrany właśnie w duecie album „Pośród hien”. Poznańscy raperzy sami przyznają, że: „nie wysyłają uśmiechów w stronę ogólno panujących trendów, jadą jak walec przez mainstreamową padlinę, nie biorąc jeńców.” Kolejnym artystą listopadowego wieczoru będzie Szpaku, który jest obecnie w trasie promującej najnowszą płytę „UZUMAKI FORMA OSTATECZNA” wyprodukowaną w całości przez Kubiego Producenta. Album nawiązuje muzycznie do ulubionych anime artysty, takich jak „Chainsaw Man” i „Naruto”.

Po zeszłorocznym debiucie na Wrocław Hip Hop Festivalu swój powrót zapowiedział także Young Multi, od którego możemy spodziewać się selekcji najbardziej znanych utworów, niepowtarzalnych aranży i niespożytej energii. Fani Kukona z pewnością czekają na premierowe kawałki z zapowiedzianego na 2024 rok albumu „Organic Human”. Na razie w sieci hula pierwszy singiel „ADDERALL” z gościnnym udziałem Moniki Brodki. Chivas prawdopodobnie również szykuje nowy krążek po blisko rocznej przerwie wydawniczej. Wskazuje na to wypuszczony w lipcu singiel „Nóż motylkowy”, w którym pojawił się także White 2115. Do festiwalowego line-upu dołączył również Zeamsone, czyli autor utworu „5 INFLUENCEREK” – numeru jeden w zestawieniu najpopularniejszych singli tego lata według serwisu Spotify. Artysta jest obecnie w trasie promującej nowy album „???”. Zestaw raperów zamyka Opał, który całkiem niedawno wydał płytę „Przestrzeń”, a już zapowiedział, że siedzi w studiu i pracuje nad nowym krążkiem, co potwierdził wypuszczonym w październiku singlem „Znaki”.

Festiwal tradycyjnie rozkręcać będzie DJ Soina, tym razem w projekcie Kręci Mnie Vinyl Show, a towarzyszyć mu będą Nasty P na perkusji oraz tancerki z Candiez. Całość poprowadzi Yurkosky.

Wrocław Hip Hop Festival (24 listopada): OKI, Żabson, Szpaku, Paluch & Słoń, Kukon, Young Multi, Chivas, Zeamsone, Opał oraz Kręci Mnie Vinyl Show: DJ Soina, Nasty P, Candiez.

Ostatnie bilety są dostępne na stronie www.hiphopfestival.pl.

Polecane

Share This