Rita Ora prezentuje nowe single i epkę

Wokalistka współpracuje m.in. z Davidem Guettą i Gunną.


2021.02.12

opublikował:

Rita Ora prezentuje nowe single i epkę

fot. mat. pras.

Światowa gwiazda Rita Ora oraz pochodzący z Kazachstanu DJ i producent Imanbek nagrali razem epkę. „Bang” trafiła dziś do serwisów cyfrowych w piątek, a na wydawnictwie znalazły się kawałki nagrane z Davidem Guettą, Gunną i KHEA.

Prace nad epką „Bang” odbyły się na Zoomie, a w produkcję włączyły się nazwiska z całego świata. Projekt ten jest więc definicją międzynarodowej współpracy.

Gdy rozpoczęliśmy prace nad tym projektem, chcieliśmy stworzyć prawdziwe więzy kreatywne z innymi artystami. Współpraca z Imanbekiem była bardzo ciekawa. Wszystkie nasze spotkania odbyły się na Zoomie. Dużo dyskutowaliśmy o muzyce. Musieliśmy też korzystać ze wsparcia tłumaczy, dlatego był to dla nas nowy sposób nagrywania. To niesamowite, jak technologia ułatwiła nam kreatywne połączenie. Muzyka naprawdę jest uniwersalnym językiem, a nasza EP-ka jest najlepszym dowodem na to, że proces kreatywny może eliminować wszystkie przeszkody, jakie stają nam na drodze – komentuje Rita Ora.

„Bang” to, zgodnie z tytułem, kolekcja rasowych bangerów – miks współczesnego popu, muzyki z lat 80. i 90. oraz house’owych brzmień, które wypełnia każdy parkiet. Wszystkie utwory zostały współtworzone przez Ritę Orę oraz Imanbeka.

Imanbek to pierwszy producent pochodzący z Europy Wschodniej, który trafił do Top 5 zestawienia Billboard Hot 100 (remiks „Roses” SAINt JHN). Do Rity Ory należy rekord największej liczby singli w Top 10 zestawienia najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii – wokalistka ma ich na koncie aż 13.

„Bang” otwiera „Big” z nominowanym do Grammy Gunną. Autorami utworu, poza Ritą i Imanbekiem, są także Ed Sheeran i David Guetta. Ten drugi przyznaje: – W końcu mogłem pracować z Ritą Orą! Tworzenie „Big” było czystą przyjemnością. Imanbek to mistrz produkcji. Obecność Gunny w utworze sprawia, że wszystko tworzy świetną całość. Bardzo się cieszę, że zostałem uwzględniony w tym międzynarodowym przedsięwzięciu.

„Bang Bang” to euforyczny kawałek, w którym pojawia się kultowy sampel z „Axel F”, w latach 00. ponownie na szczytach list przebojów za sprawą słynnego projektu Crazy Frog. Współautorką utworu jest Gia Koka. W „Mood” gościnnie pojawia się argentyński raper KHEA. Całość domyka „The One” – wybuchowa mieszanka popu, trapu i house’u. To recepta na wspaniałą imprezę oraz poczucie wolności uchwycone w piosence. Spróbujcie przy tym nie zatańczyć.

Stworzyliśmy iście światowy projekt, do którego udało nam się zaangażować moich ulubionych artystów i producentów. To był świetny czas, w którym obudziliśmy w sobie nowe pokłady kreatywności. Projekt bardzo nas do siebie zbliżył, także osobiście, więc całość będę wspominał jako świetne doświadczenie – mówi o epce „Bang” Imanbek.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This