Riverside na Electric Nights


2011.08.23

opublikował:

Riverside na Electric Nights

Oto informacja, którą otrzymaliśmy od organizatorów:

„Długo wstrzymywaliśmy się z ogłoszeniem tej wiadomości, niejednokrotnie zbierając cięgi od fanów rocka progresywnego, że niczego dla nich nie mamy. Jednak mimo tendencji do odciążania gatunkowego imprezy nie mogliśmy pominąć tak wielkiego i tak ważnego nie tylko dla polskiej sceny rockowej zespołu. Dlatego więc, Panie i Panowie, oto przed Państwem Riverside!Zespół od 2001 roku sukcesywnie i ciężko pracuje nad swoim sukcesem i niewątpliwie topową pozycją na scenie progresywnej. Każda kolejna płyta to konsekwentna realizacja artystycznej wizji i niezwykły upór w dążeniu do celu, będący cechą tych największych. Ich płyta Second Life Syndrome wywołała entuzjazm zagranicznej prasy, a kolejne albumy Rapid Eye Movement i Anno Domini High Definition pokryły się złotem.Nie dziwi więc, że zespół gości na największych festiwalach Europy, a w trasę zabrał ich sam Dream Theater. Swoje dziesięciolecie świętować będą również z nami, dlatego zapraszamy wszystkich na to szczególne wydarzenie już w październiku”.

O festiwalu:Wydarzenie spod znaku Electric Nights posiada historię stosunkowo krótką, lecz niezwykle treściwą, a przede wszystkim, będącą powodem do dumy zarówno organizatorów festiwalu, jak i jego odbiorców. Pomysł na muzyczny festiwal lubelski spod znaku muzyki niezależnej z prawdziwego zdarzenia zrodził się w głowie Marka Kułakowskiego – szefa firmy Electrum Production, zajmującej się promocją niezależnych artystów oraz Kuby Majsieja, muzyka, managera i animatora kultury.

Mimo pozornej egzotyki gatunków wykonywanych, zespoły które wystąpiły na pierwszej edycji ACK Electric Nights 2010 są bardzo dobrze znane publiczności. To festiwal muzyczny, angażujący zespoły i wykonawców funkcjonujących poza kulturą popularną, poza rynkiem muzycznym z pod znaku wielkich korporacji i masowych rozgłośni radiowych jest przyczynkiem do rozwijania oddolnych inicjatyw kulturalnych i artystycznych.

Ideą festiwalu jest pochylenie się nad artystami młodym, świeżymi i ambitnymi – takimi, którzy gotowi są „przejąć pałeczkę” w sztafecie muzycznej kultury rozrywkowej. Festiwal wyzwala zwykle cały łańcuch inicjatyw, które inicjowane są przez podmioty z przestrzeni okołomuzycznej, a także pozamuzycznej. Niezwykle ważnym i potrzebnym aspektem festiwalu jest obecność organizacji pozarządowych, których zaangażowanie (związane z obroną praw człowieka, ideologią fair trade, czy ochroną zwierząt i ekologią) bardzo dobrze wpisuje się w atmosferę i kontekst imprezy.

Festiwal Electric Nights Lublin 2011

21-22.10.2011

ACK UMCS Chatka Żaka

ul. Radziszewskiego 16

20-031 Lublin

Polecane

Share This