Róbrege już w niedzielę

Szczegóły tegorocznej edycji festiwalu.


2013.10.04

opublikował:

Róbrege już w niedzielę

6 października 2013 roku w namiocie przed Pałacem Kultury i Nauki, dokładnie w 30 lat od pierwszej edycji  Grand Festivalu Róbrege, nastąpi jego reaktywacja Podczas tego specjalnego koncertu zagrają Twinkle Brothers (na zdjęciu), Izrael i goście (Kayah, Pablopavo, Vienio), Tymon & The Transistors, Deuter & Future Folk i Natural Mystic Akustycznie. Imprezę poprowadzą Tomek „Men” Świtalski oraz Mirosław „Maken” Dzięciołowski.

Grand Festiwal Róbrege to impreza organizowana od roku 1983 do 1990 przez Centralny Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego Hybrydy. Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 roku, w pomieszczeniach klubu na ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). Festiwal w swojej formule dystansował się od tradycyjnego „spędu kapel”, był bardziej wydarzeniem z pogranicza performansu i widowiska muzyczno – parateatralnego, o własnej logice i dynamizmie. Rezygnacja z formuły konkursu i postawienie na wyszukiwanie młodych buntowników sceny muzycznej, nieszukających komercyjnego splendoru, ale autentycznego wspólnego grania i przeżywania w imię  braterstwa i wolności, od początku było nadrzędną ideą festiwalu.

Koncert 6 października 2013 roku zatytułowany „Róbrege 30 lat później Reaktywacja” jest zapowiedzią powrotu festiwalu do kalendarza imprez. Kolejna edycja Grand Festivalu Róbrege ma odbyć się w 2014 roku w formie, w której organizowany był on w latach 80, czyli minimum dwa dni święta muzyki i wolności.

Tegorocznemu koncertowi towarzyszyć będą również warsztaty gry na bębnach, FlapArt, wykłady art-managerskie, seminarium filmowe „Wolne Rytmy”, projekcje filmów „Beats of Freedom” i „Joe Strummer” oraz after party.

Bilety na koncert w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł) dostępne są w salonach Empik w sieci eBilet.pl.

W ramach Grand Festival Róbrege w Klubie Festiwalowym Hybrydy odbędą się warsztaty oraz seminarium filmowe.

Warsztaty rytmiczne gry na bębnach zachodnioafrykańskich, prowadzone przez Dominika Muszyńskiego Wadada.

6.10, godz. 11-12.30 (Hybrydy)

Warsztaty z zakresu improwizacji oraz muzyki elektronicznej Flapart, prowadzone przez Włodzimierza „Kiniora” Kiniorskiego oraz Dariusza Makaruka.

6.10, 12.30-14.00 (Hybrydy)

Wolne rytmy – seminarium filmowe w klubie Hybrydy, wprowadzenie Sławomir Rogowski. Projekcje filmów: „Beats of Freedom”, „Joe Strummer”.

6.10, godz. 14.00 (Hybrydy)

Warsztaty managerskie – wykłady: Ewy Galin z zakresu prowadzenia managementu artystów oraz Dariusza Świerczka na temat produkcji estradowej.

6.10, godz. 15.00 (namiot przed PKiN)

Zapisy na warsztaty – robrege@estrada.com.pl

Polecane

Share This