Rock in Arena w Poznaniu

Pierwsza edycja imprezy już w lutym - zagrają: Coma, Hey, Happysad, Muchy, Orchid oraz CF98


2010.01.08

opublikował:

Rock in Arena w Poznaniu

Wielki rockowy koncert w poznańskiej Arenie odbędzie się 13 lutego 2010 roku w Hali Arena. Będzie to pierwsza edycja imprezy Rock In Arena. Jedno z największych wydarzeń muzycznych roku w Poznaniu będzie prezentacją najważniejszych zjawisk na polskiej scenie rockowej. W Arenie wystąpią zespoły o uznanej pozycji, ale także młode obiecujące zespoły dopiero budujące swój wizerunek.

Podczas pierwszej edycji imprezy przed publicznością zaprezentują się grupy Coma, Hey, Happysad, Muchy, Orchid oraz CF98.

Bilety na to wydarzenie można nabywać w poznańskich punktach: CIM, Rock Long Luck, Gazeta Cafe, Carton Shop, bilety24.pl oraz na ticketpro.pl i eventim.pl.

Coma to istniejąca od 1998 roku formacja z Łodzi. Ma na swoim trzy doskonale przyjęte płyty: „Pierwsze Wyjście z Mroku” (2004), „Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków” (2006) oraz „Hipertrofia” (2008). Ostatni album przyniósł Comie trzy Fryderyki: w kategoriach Grupa Roku, Wokalista Roku oraz Album Roku Rock. Aktualnie zespół pracuje nad kolejną płytą, która ukaże się nakładem wytwórni Mystic.

Hey to legenda polskiego rocka. W październiku 2009 roku światło dzienne ujrzała dziewiąta studyjna płyta formacji „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”. Album zyskał status platynowej płyty. Przez krytyków i publiczność krążek został uznany za szczytowe osiągnięcia grupy – w recenzjach podkreślano nowatorską, światową produkcję Marcina Borsa.

Happysad to założona w 2001 roku grupa ze Skarżyska-Kamiennej. Muzyka Happysad to regresywny rock dopełniony charakterystycznymi tekstami. W październiku 2009 ukazał się czwarty krążek grupy zatytułowany „Mów Mi Dobrze”. Został on wydany przez wytwórnię płytową Mystic Production i znalazło się na nim 12 utworów. Realizatorem dźwięku i producentem płyty jest Leszek Kamiński.

Poznańskie Muchy uważane są za najważniejszą formację młodego pokolenia na rockowej scenie. W 2007 ukazał się ich debiutancki album „Terroromans”, który przez branżowe media został uznany za jeden z debiutów dekady. Niedawno formacja zakończyła nagrywanie drugiego albumu pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa. Premiera krążka planowana jest na luty 2010 roku.

Orchid to poznańska grupa istniejąca od 2005 roku. Jej wokalistką jest Natalia Fiedorczuk śpiewająca także w Happy Pills oraz pod solowym szyldem Nathalie And The Loners. Orchid mają na swoim koncie debiutancki krążek „Driving With The Hand Brake On”. Recenzenci opisując płytę podkreślali inspirację tak różnorodnymi formacjami jak Stereolab czy Menomena.

CF98 to grupa z Krakowa. Członkowie krakowskiego CF98 definiują swoją twórczość jako „punk mixed with some soft core pop chocolate milk coctail”. Znani są z niezwykle żywiołowych koncertów, podczas których energia wokalistki Karci i pozostałych muzyków udziela się całej publice prowokując wszystkich do niezapomnianej zabawy w rytm słonecznego pop-punka.

Polecane

Share This