Rogucki gra sam


2012.01.18

opublikował:

Rogucki gra sam

Podczas, gdy Coma zbiera siły przed drugą częścią trasy promującej Czerwony Album, jej wokalista- Piotr Rogucki, przypomina o swoim solowym projekcie.

22 stycznia Rogucki zagra w katowickim  MegaClubie. To kolejne, niezwykłe scenicznie, spotkanie na żywo z albumem Artysty zatytułowanym „Loki – wizja dźwięku”.

„Loki- wizja dźwięku”  to album w piętnastu odsłonach, opowiadający historię muzyka rockowego i awanturnika o pseudonimie Loki-  postaci  o  ekscentrycznych poglądach i zachowaniach, łamiącego stereotypy i wzbudzającego kontrowersje, który przy tym jest bezkrytycznie uwielbiany przez swoich towarzyszy, a w szczególności kobiety. Oryginalne interpretacje wokalne na płycie zawierają elementy recytacji, czasem z pogranicza ekspresji znanej z wykonań musicalowych i teatralnych, odsłaniają kompletnie odmienne, od prezentowanych fanom Comy, środki wyrazu używane przez Piotra Roguckiego. Teksty jego autorstwa zawiązują się w niestereotypowe i odważne konstrukcje z dużą wrażliwością słowa, poczuciem humoru, odrobiną zgryźliwej ironii i zaskakującą  lekkością, sprawiają że w świecie Lokiego słuchacz czuje się jak z wizytą w mieszkaniu u sąsiadów, podglądając z przyjemnością często folklorystyczne i na wskroś polskie pejzaże.To wszystko Piotr Rogucki potrafi także przenieść i zobrazować podczas swoich koncertów, gdzie z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu, prezentuje materiał z albumu.

Poza Katowicami Rogucki i jego spektakl muzyczny- Wizja Dźwięku, pojawią się:

13 lutego – w Warszawie w Hard Rock Cafe

23 lutego – w Olsztynie w Klubie Grawitacja

Album Piotra Roguckiego „Loki –wizja dźwięku” ukazał się na rynku nakładem firmy Mystic Production.

Dodajmy, że niedawno mieliście możliwość wylicytowania wywiadu z Piotrem Roguckim dla CGM.pl w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostatecznie aukcja zatrzymała się na sumie 1576 zł, za co Wam jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Polecane

Share This