Rok TIDALA w Polsce


2016.03.15

opublikował:

Rok TIDALA w Polsce

Platforma TIDAL jest obecna w Polsce już od roku. Z tej okazji, w warszawskim Studiu U22 odbyło się śniadanie prasowe podsumowujące roczną działalność TIDALA na polskim rynku.

W trakcie spotkania, którego gościem specjalnym była piosenkarka Natalia Nykiel, goście mieli okazję dowiedzieć się m.in.: ilu polskich artystów udostępniło TIDALOWI swoje albumy w prestreamie, kto przygotował playlisty oraz zagrał w ramach pierwszych polskich koncertów TIDAL X.

W ciągu roku ponad 30 albumów polskich artystów pojawiło się przedpremierowo tylko w TIDALU, m.in.: Lanberry – „Lanberry”, Kortez – „Bumerang”, Margaret – singiel „Cool me down”, Mary Komasa – „Mary Komasa”, Justyna Steczkowska i Boban Markovic – „I na co mi to było”.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w ramach projektu TIDAL X zostały również zarejestrowane trzy kameralne koncerty młodych i cenionych polskich artystów: Sorry Boys, Kortez oraz Lemon.

Poza prestreamami oraz występami w ramach TIDAL X, na platformie można znaleźć playlisty przygotowane m.in. przez: Margaret, Korteza, Marcelinę, Marię Sadowską oraz Smolika/Keva Foxa. Przykładowo, Ania Dąbrowska wybrała utwory, które ją inspirowały w pracy nad nowym albumem, a Artur Rojek utworzył własną składankę z okazji premiery jego książki. Najnowszą playlistę na TIDALU z okazji rozpoczynającej się trasy koncertowej utworzyła właśnie Natalia Nykiel. Lista utworów wybranych przez artystkę jest dostępna w TIDALU.

TIDAL umożliwia odtwarzanie, a także poznawanie muzyki i wykonawców z całego świata. W naszym kraju serwis skupia się na promowaniu polskich artystów przez udostępnianie użytkownikom ekskluzywnych materiałów w postaci piosenek, wideo, streamingu z wydarzeń muzycznych, reportaży oraz playlist. Wszystkie treści są przygotowywane przez ekspertów.

Polecane

Share This