Rolling Stones uhonorowani zestawem 12 specjalnych znaczków pocztowych

W tym roku zespół świętuje 60-lecie istnienia


2022.01.11

opublikował:

Rolling Stones uhonorowani zestawem 12 specjalnych znaczków pocztowych

Foto: @piotr_tarasewicz @cgm.pl

Z okazji 60. rocznicy powstania zespołu, The Rolling Stones zostaną uhonorowani zestawem 12 specjalnych znaczków pocztowych. Zestaw ośmiu znaczków serii przedstawia ikony rocka występujące w różnych miejscach na świecie, takich jak londyński Hyde Park w lipcu 1969 roku, Düsseldorf w październiku 2017 roku czy Tokio w marcu 1995 roku.
Warto zauważyć, że na jednym z ośmiu znaczków pojawia się również zmarły perkusista zespołu, Charlie Watts. Dodatkowe cztery znaczki, przedstawiają dwa grupowe zdjęcia zespołu i dwa plakaty promocyjne wykorzystywane na przestrzeni lat podczas światowych tras koncertowych.

– Niewiele zespołów w historii rocka zdołało wypracować tak bogatą karierę jak The Rolling Stones. Stworzyli jedne z najbardziej kultowych i inspirujących albumów współczesnej muzyki i było autorami przełomowych występami na żywo – powiedział dyrektor ds. spraw publicznych i polityki Royal Mail David Gold

 

The Rolling Stones stali się dopiero czwartą grupą uhonorowaną przez Royal Mail dedykowaną emisją znaczków – pierwsze trzy to The Beatles w 2007 roku, Pink Floyd w 2016 roku i Queen w 2020 roku.

Znaczki można zamawiać w przedsprzedaży od dzisiaj (11 stycznia), do ogólnej sprzedaży trafią 20 stycznia.

 

Polecane

Share This