Roman Kostrzewski – diabeł wcielony czy po prostu nietuzinkowy artysta?

Autobiografia wokalisty Kata wkrótce w sprzedaży.


2016.09.02

opublikował:

Roman Kostrzewski – diabeł wcielony czy po prostu nietuzinkowy artysta?

Na 14 września wydawnictwo SQN zaplanowało premierę książki „Roman Kostrzewski – głos z ciemności” – wywiadu-rzeki z wokalistą Kata przeprowadzonego przez Mateusza Żyłę. Wśród osób, które miały okazję przeczytać już książkę, znaleźli się m.in. Anja Orthodox, Wojciech Hoffmann, Titus, Peter i Nergal.

Doznałem objawienia – wylazły rzeczy, o których nie miałem pojęcia. Zupełnie zmieniłem spojrzenie na mojego frienda z branży – komentuje lider Acid Drinkers. Romek opowiada w swoim stylu: gęsto, kolorowo i arcyciekawie. Polecam! – pisze Nergal.

Roman Kostrzewski – diabeł wcielony czy po prostu nietuzinkowy artysta? Głos z ciemności to nie tylko dzieje zespołu Kat i jego charyzmatycznego wokalisty, ale przede wszystkim historia człowieka, który od najmłodszych lat musiał się mierzyć z konsekwencjami przeszłości rodzinnej. Kostrzewski opowiada o dzieciństwie spędzonym w domu dziecka i o dojrzewaniu w PRL-u, ujawnia też kulisy pracy górnika i strajku w kopalni Rozbark po wprowadzeniu stanu wojennego. Wspomina początki Kata i jego drogę – z najistotniejszym przystankiem w Jarocinie – na metalowy szczyt. Omawiając niektóre swoje teksty, komentuje zachowania społeczne i bezlitośnie rozprawia się ze stereotypem „satanisty”.

Głos z ciemności to nie bilet do piekła ani relacja z czarnej mszy. To zaproszenie do trudnej, chwilami dramatycznej, często wesołej wędrówki z niezwykłym człowiekiem. „Do dzikich borów idę, dzikich gór”… – tymi słowami do lektury zaprasza wydawca książki.

{facebook}

Polecane

Share This