Rowdy Superst*r przed Patrickiem Wolfem

Poznaliśmy wykonawcę, który będzie supportował Patricka Wolfa na koncercie 6 kwietnia w warszawskiej Stodole.


2011.04.02

opublikował:

Rowdy Superst*r przed Patrickiem Wolfem

Fred Butler, słynny brytyjski projektant mody, tak opisuje artystę: „Rowdy Superst*r jest jak meteoryt, który z hukiem przybył z innej muzycznej planety, dostosowując się jednak swoimi występami do ogólnego nastroju. Ta nie do zatrzymania kula ognia rozpala scenę swoimi eksperymentalnymi utworami, kostiumami, ruchami oraz grą świateł”.

Twórczość Rowdy`ego to mieszanka muzyki psychodelicznej z elementami popu oraz rapu. Rowdy Superst*r inspiruje się artystami takimi jak Prince, Bowie czy M.I.A. oraz wykorzystuje światło jako swoją muzę. Jego muzyka zawiera elementy wczesnego hip hopu, punku oraz popu z lat dziewięćdziesiątych, zachowując jednocześnie niezwykłą świeżość.

Po udostępnieniu kolekcji nagrań demo zatytułowanej „Avoid Lines” oraz utworu „Tick Tock” z teledyskiem wyreżyserowanym przez Ollie Evans`a (The Gossip, Noisettes, The Klaxons), Rowdy zwrócił uwagę miłośników muzyki oraz innych artystów, co w efekcie doprowadziło do jego współpracy m.in. z Patrickiem Wolf`em, Micachu oraz Zero 7.

Artysta obecnie kończy pracę nad swoim debiutanckim albumem, który ujrzy światło dzienne w połowie 2011r. Rowdy zaprosił do współpracy pioniera muzyki elektronicznej – Matthew Herberta, który udzielał się w projektach Bjork, Radiohead czy Roisin Murphy. Pierwszy singiel Rowdy`ego „Get Ur Shizzit Riiiight” będzie można zakupić w internecie już 18 kwietnia 2011r.

Wejście na koncert: 18.30, support: 20.00, Patrick Wolf: 21:00.

Bilety na koncert kosztują 79 zł w przedsprzedaży oraz 90zł w dniu koncertu. Są do nabycia na stronach ticketpro.pl oraz eventim.pl.

Polecane

Share This