Roxette w Polsce


2010.11.03

opublikował:

Roxette w Polsce

Roxette wyruszy w najbardziej oczekiwaną trasę koncertową w 2011 roku. Trasa rozpocznie się 1 marca w miejscowości Kazań i zawita w ciągu roku przynajmniej na cztery kontynenty. Marie Fredriksson i Per Gessle w minione wakacje zagrali sześć wyprzedanych koncertów i na światowe sceny wracają pełni entuzjazmu.

Europejska trasa Roxette odbyła się aż 2001 roku, ale ostatnia światowa trasa zespołu miała miejsce w latach 1994-1995 przy okazji wydania albumu „Crash! Boom! Bang!”.

Roxette ma na swoim koncie liczne hity. Przełom w karierze zespołu nastąpił pod koniec lat 80-tych dzięki utworowi „The Look” pochodzącemu z albumu „Look Sharp!”. Od tego momentu takie piosenki Roxette jak „It Must Have Been Love”, „Listen To Your Heart”, „Joyride”, „How Do You Do!”, „Dangerous”, „Fading Like A Flower” czy „Dressed For Success” zdominowały listy na całym świecie.

Roxette sprzedało 75 milionów albumów a utwory „Listen To Your Heart” oraz „It Must Have Been Love” były grane ponad 4 miliony razy w amerykańskich rozgłośniach radiowych. Przez 4 lata w latach 90-tych zespół nieustająco gościł na liście Billboard Hot 100.

Gdyby mnie spytano kilka lat temu, czy Roxette kiedykolwiek ponownie wyruszy w trasę, definytywnie odpowiedziałabym, że nie” – powiedział piosenkarz, gitarzysta i kompozytor Per Gessle. „Zważywszy na to, że Marie (Fredriksson, wokal) musiała powrócić do zdrowia po bardzo ciężkiej chorobie – nasz powrót jest niewiarygodny, dla mnie wręcz magiczny. Spotkanie naszej publiczności będzie dla mnie niezwykłym przeżyciem„.

Tęskniłam za tym i miałam na to nadzieję od 2002 roku. Możliwość spotkania naszych fanów z całego świata naprawdę mnie uszczęśliwia” – mówi Marie.

 

Fani zespołu mogą zatem oczekiwać nie tylko rewelacyjnych koncertów, największych, ale także nowego albumu, którego premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2011 roku.

Bilety na warszawski koncert w cenach: 121 zł, 143 zł i 154 zł, 679 zł (VIP) dostępne będą w sprzedaży od 8 listopada od godz. 10.00 na LiveNation.pl. Szczegóły dostępne na LiveNation.pl.

Roxette

19 czerwca 2011

Torwar; Warszawa

Bilety w sprzedaży od 8 listopada na LiveNation.pl

Polecane

Share This