„Rozdawali to jako materiał promocyjny swojej firmy, z ich autorskim logiem ku*wa” – firma wykorzystała wizerunek Young Multiego do promocji swoich produktów


2022.09.04

opublikował:

„Rozdawali to jako materiał promocyjny swojej firmy, z ich autorskim logiem ku*wa” – firma wykorzystała wizerunek Young Multiego do promocji swoich produktów

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Jak poinformował instagramowy profili @hiphopnigdystop jedna z firm wykorzystała wizerunek Young Mutiego bez jego zgody. Tak całą sprawę opisuje sam zainteresowany:

– Ktoś mi wysyła na instagramie wiadomość „mam z tobą plan lekcji”. What? Jaki ku*wa plan lekcji? Pytam się jej, a ona, że jej mama ma taki plan też w pracy itd. Myśle sobie – co jest? o co chodzi? Okazało się, że Polska firma (która swoją drogą ma sklepy stacjonarne) postanowiła sobie zrobić plan lekcji z różnymi memami z internetu, dodać mój ryj, z napisem „ile ty masz lat? siedemnaście”, następnie jakieś inne zje*ane memy obok mnie, zrobili akcje promocyjną dodając ten plan przy okazji do innych zamówień.

Rozdawali to w ogóle jako materiał promocyjny swojej firmy, z ich autorskim logiem ku*wa, a co się okazuje – nikt nie miał ode mnie żadnego pozwolenia na udzielenie wizerunku, nie wykupili żadnej licencji, nic. To jest jakieś poje*ane. Drugi fakt jest taki, że jest to mega cringeowe i mega na tym tracę wizerunkowo. Niektórzy fani myśleli, że to jest w ogóle mój produkt. Chłopie mój ryj, baba ze Stegny, coś nie coś potrafię – oni to normalnie dają ludziom nie.

Z tego co powiedział Multi nie wynika, żeby zamierzał zostawić te sprawę, bez wyciągnięcia konsekwencji wobec nieuczciwej firmy.

Polecane

Share This