RuPaul’s Drag Race Werq The World Tour 2023 – jednym z przystanków trasy światowej charyzmatycznej drag queen jest Polska

Gwiazda odwiedzi nas jesienią.


2022.12.20

opublikował:

RuPaul’s Drag Race Werq The World Tour 2023 – jednym z przystanków trasy światowej charyzmatycznej drag queen jest Polska

fot. mat. pras.

RuPaul’s Drag Race to bijący rekordy popularności amerykański program telewizyjny, który można oglądać również za pomocą platformy Netflix. Jego celem jest wyłonienie najciekawszej i najbardziej utalentowanej drag queen, która otrzymuje tytuł America’s Next Drag Superstar wraz z nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi. Program prowadzi jedna z najsłynniejszych drag queen na świecie – RuPaul.

W latach 90. jako diva klubowa RuPaul została okrzyknięta przez DJ-ów nowojorską „królową Manhattanu”. W mediach społecznościowych obserwuje ją ponad 4 miliony followersów. To pierwsza drag queen w historii, która w 2018 otrzymała gwiazdę na słynnej Alei Gwiazd w Los Angeles, a jej woskowy portret wystawiono w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds w Nowym Jorku. Mimo niezaprzeczalnych sukcesów diva społeczności drag wciąż zaskakuje swoich fanów nowymi pomysłami, a już niedługo oczaruje polską publiczność nową produkcją na nowy rok. Podczas warszawskiej odsłony RuPaul’s Drag Race Werq The World Tour 2023 wystąpią gwiazdy uwielbianego programu serwując widzom show, którego nie zapomną do końca życia.

Angeria Paris VanMicheals, znana również jako “Angie”, to finalistka 14. sezonu RuPaul’s Drag Race. Południowa piękność rozświetli każde pomieszczenie swoją charyzmą, wyjątkowością i talentem. Jest uosobieniem wysublimowanego gustu oraz pokazów drag queen w Atlancie w najlepszym wydaniu. Angie podbija świat swoim urokiem oraz miłością i pasją do sztuki drag.

Aquaria jest ulubienicą fanów oraz jedną z najmłodszych zwyciężczyń programu, ukoronowaną w wieku 22 lat, która wygrała 10. sezon RuPaul’s Drag Race. Już przed udziałem w show cieszyła się dużą popularnością na Instagramie. Jej występy przepełnione są energią, tańcem, porywającą muzyką oraz modą na najwyższym poziomie. “Ważnym motywem była dla mnie zawsze dynamika świadomości własnej seksualności i wyglądu, zarówno w warstwie wizualnej, jak i duchowej. To wątek ciągle przewijający się w mojej twórczości” – wyznaje Aquaria.

Bosco jest amerykańską drag performerką. Nie daj się zwieść jej wyluzowanemu, grunge’owemu stylowi z Seattle – ta zaciekle rywalizująca królowa to szykowna femme fatale. Z ostrym jak brzytwa dowcipem i imponującym arsenałem talentów Bosco dotarła do finału 14. sezonu RuPaul’s Drag Race.

Daya Betty zwraca na siebie uwagę poprzez undergroundowy, punkowy styl. Pochodząca z Domu Methyd awanturnicza bogini serwuje fanom rzeczywistość inspirowaną latami 80. gwiazdy rocka. Jest znana z tworzenia niesamowitych stylizacji z dowolnego materiału, jaki wpadnie jej w ręce, i niesłabnącej determinacji, aby podbić serca widzów. “Krew, pot, łzy; umiejętność tworzenia czegoś z niczego – na tym polega dla mnie artyzm” – zdradza niepokorna królowa. Niezależnie od tego, czy wkracza do klubu na swoich 10-calowych platformach, czy też wchodzi na scenę jako finalistka 14. sezonu RuPaul’s Drag Race, z Dayą Betty zawsze spodziewaj się niespodziewanego.

“Oh y’all wanted a twist, ‘ey? C’mon POLAND, let’s get sickening!” – zaprasza Laganja Estranja. Amerykańska drag queen, choreografka i zawodniczka 6. sezonu RuPaul’s Drag Race z przytupem powróciła do All Stars 6, w którym – w wielkim stylu – wygrała synchronizację ust ze swoją siostrą z sezonu 6, Trinity K. Bonet. Laganja jest jedną z najbardziej kultowych i godnych uwagi uczestniczek w całej Drag Race HERstory. Ta uwielbiająca zieleń królowa bez wątpienia zaserwuje Ci show wypełnione genialną choreografią.

Shea Couleé to uczestniczka 9. sezonu RuPaul’s Drag Race i jedna z największych ulubienic fanów programu. Nagrywająca artystka, modelka i aktorka znana jest ze swojego zamiłowania do mody, czemu daje wyraz w perfekcyjnie dopracowanych kreacjach. Prowadzi “Wanna Be On Top?”, podcast, w którym razem z zaproszonymi gośćmi omawia America’s Next Top Model. Shea powróciła do All Stars 7, pierwszego sezonu Drag Race All Winners. Po zwyciężczyni 5. sezonu All Stars spodziewaj się show w wydaniu haute couture i niezapomnianych wrażeń, bo przecież – cytując gwiazdę – “I didn’t come to play, I came to slay!”.

“Look over there!” – hostem polskiej odsłony wydarzenia będzie Jaida Essence Hall, zwyciężczyni 12. sezonu RuPaul’s Drag Race. Amerykańska drag queen, projektantka mody, wizażystka oraz performerka jest gwiazdą krajowych i międzynarodowych tras koncertowych, w tym Werq the World, A Drag Queen Christmas czy Drive ‚N Drag. W 2020 roku wystąpiła jako główna wykonawczyni w Savage X Fenty Fashion Show Rihanny Vol. 2. Podbiła scenę dragową za pomocą swojego stylu glamour i bycia niekwestionowaną miss piękności. Królowa jest gotowa podróżować po świecie, aby pokazać swoim ukochanym fanom, że pochodzenie nie ma znaczenia – zawsze MOŻESZ spełniać swoje marzenia!

Tagi


Polecane

Share This