Ryszard Nowak ma nowego wroga. „Spotkamy się z Maciejem Maleńczukiem w sądzie”

Czy Maleńczuk obraził Polaków i katolików?


2014.09.24

opublikował:

Ryszard Nowak ma nowego wroga. „Spotkamy się z Maciejem Maleńczukiem w sądzie”

W weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej” ukazał się wywiad z Maciejem Maleńczukiem. Artysta w rozmowie z Małgorzatą I. Niemczyńską powiedział m.in.: „Polacy są tak naprawdę faszystami. Fascynuje mnie zło przeciętnego katolika. Takie ukryte, tajemnicze, które nie wychodzi na wierzch, dopóki w lodówce nie znajdzie się trup noworodka. Albo w beczce z kapustą. W głębi duszy takiego katolika widzę hitlerowską swastę. Nie staroindyjski znak szczęścia”. Zainteresowanych przeczytaniem całego wywiadu zapraszamy tutaj. 

Powyższa wypowiedź spotkała się z ostrą reakcją Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą. Zapowiedział on złożenie donosu do prokuratury twierdząc, że poprzez wygłaszanie podobnych opinii Maciej Maleńczuk obraża Polaków oraz katolików.

Artysta odpowiedział na zarzuty poniższym oświadczeniem:

W związku z próbą oskarżenia mnie o antypolskie wypowiedzi oświadczam, iż jestem patriotą i kocham swój kraj. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi słowami, a są uczciwymi ludźmi, tolerancyjnymi, przyjaznymi, szanującymi i ceniącymi odmienność – przepraszam. Przepraszam również wszystkich antysemitów, homofobów, pedofilów, faszystów, hipokrytów i kłamców. Nie nawołuję do faszyzmu, wręcz przeciwnie – piętnuję go, a mój satanizm ma wymiar intelektualny i jednoosobowy. Zrobiłem bardzo wiele, by udowodnić swoje przywiązanie do wartości patriotycznych. Postawę moją należy oceniać poprzez całokształt mojej działalności, nie zaś przez wyrwane z kontekstu zdania. Byłem i jestem jednym z tych, którzy walczą o wolność słowa w tym kraju. Oświadczam, że nadal będę to robił. Urażonych oficjalnie przepraszam.

Ryszard Nowak w wypowiedzi dla Faktów TVN powiedział, że uważa takie przeprosiny za kpinę i że spotka się z Maciejem Maleńczukiem w sądzie. Maleńczuk świadomie popełnił przestępstwo obrażając Polaków. Mało tego, Maleńczuk obraził też Kościół katolicki, bo powiedział, że będzie napierdalał na kler – mówi przewodniczący OKOPSiP.

Maciej Maleńczuk jest już kolejnym, m.in. po Nergalu, Dodzie i Hukosie, artystą, z którym walczy Ryszard Nowak.

Polecane

Share This